<"img src="https://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

در این مقاله می خواهیم اطلاعاتی درباره با تصفیه آب برج خنک کن صحبت کنیم.

بیشتر پروسه های تولیدی صنعتی، برای درست تولید کردن و بیشتر شدن و برابری آن ها دستگاهی به نام برج خنک کننده تولید کردند.

دستگاه تصفیه آب چیست؟

تصفیه آب به سیستم‌ها و عملکرد هایی گفته می شود که برای جدا کردن ذرات ریز و مواد آلوده در آب به کار می رود. به طور کلی به هر عملکردی که باعث جداسازی آلودگی داخل آب مانند: باکتری ها، گرد و غبار و یا حتی ذرات ریز داخل کلر می شود را سیستم تصفیه آب می‌گویند.

این سیستم ها ممکن است در ابعاد های متفاوتی باشند مثلاً دستگاه های کوچک مثل سیستم تصفیه خانگی یا بزرگتر مثل سیستم تصفیه صنعتی و یا حتی تصفیه آب های شهری به حساب می آید.

نگهداری از دستگاه تصفیه آب:

برای نگهداری از دستگاه تصفیه آب این را نیز بدانید، در زمان معینی که از قبل مشخص شده باید فیلترهای دستگاه را عوض کنید و حتما از طریق متخصصین مربوط به دستگاه تصفیه آب باشد تا مشکلی برای آن پیش نیاید.

این را هم بدانید اگر آب ورودی از سختی بسیاری برخوردار شده باشد زمان عوض شدن دستگاه تصفیه آب توسط متخصصین آب تعیین خواهد شد. ممکن است برای خرید این دستگاه سوال برایتان پیش بیاید که کدام دستگاه بهتر است اما این را بدانید که دستگاه تصفیه آب در قیمت ها و اندازه های متفاوتی تولید می شوند و طریقه نصب آن کاملاً با دیگر نوع ها متفاوت است .

ولی باعث بهتر شدن کیفیت آب آشامیدنی در هر مکانی می‌شود پس مورد استفاده قرار دادن یک دستگاه تصفیه آب برای هر خانواده ای مهم است و حتماً پیشنهاد می شود.

 

نکته مهم

برای کنترل شدن فشار و دما از برج خنک کننده استفاد می شود. هم چنین برای کم تر شدن فشار گرما از این برج ها نیز به کار می برند.

پس برای دوباره به کار بردن از این برج ها ابتدا باید کاملا آن ها را خنک کنید و یا حتی آب آن را تعویض کنید تا آب داخل برج ها تمیز باشد.

برای طراحی برج خنک کننده، اثر و کارایی آن بسیار در نقشش تاثیر به جایی خواهد داشت که  محیط و مدل ساخت آن بسیار در این شرایط نقش خواهد داشت.

کارخانجاتی از جمله:

  • کارخانجات فولاد
  • کارخانجات شیمیایی
  • پتروشیمی و … برای پیشرفت کار خود باید از برج خنک کننده استفاده کنند.

 

این را در نظر داشته باشید که منتقل شدن حرارت از ماده ای به ماده دیر نوع متفاوتی دارد.

مثلا:

  • اگر حرارت ماده ای وارد ماده دیگری شود آن ماده که حرارت ازش خارج شده به عنوان ماده خنک شونده به حساب می آید ولی ماده ای که حرارت به آن وارد شده است را ماده سرد کننده می گویند.

 

ماده سرد کننده در برج خنک کننده چند نوع می باشد؟

  1. سهولت در انتقال و جا به جایی
  2. فراوانی، سهولت دسترسی و ارزانی
  3. انتقال بخش زیادی از گرما در واحد حجم
  4. عدم انبساط و انقباض قابل ملاحظه در محدوده دمایی نرمال
  5. تجزیه ناپذیر بودن
  6. و….

سیستم MED:

استفاده از سیستم MED برای تصویر زیر آب برج های خنک کننده یا هر نوع  منبع دیگر که از جنس آب های لب شور است مناسب نمی باشد. چون عملیات آن پایین آمده و آب ورودی دور ریز می شود.

به همین دلیل برای شروع اولین پروژه به مشکل برخورده و باید از اول کارارو شروع کنیم. وظیفه سیستم  MEDفقط برای شیرین سازی آب دریا کارساز منطقی می باشد ولی در سیستم اسمز معکوس از قدرت و کارایی بالایی برخوردار است برای کمتر کردن شرایط اقتصادی و هم چنین املاک زیر آب یا  هر منبع دیگری از لب شور نیز برخوردار می باشد.

روش های تسویه  برای به کار بردن از مواد شیمیایی مانند کلر و هیپوکلریت نیز باعث کمتر شدن بیولوژیک می شود.

مدل های اصلی رسوب در برج های خنک کننده یون های کلسیم، منیزیم می باشد که این نوع رسوب ها باعث ایجاد شدن لایه ضخیم روی تمام سطح دستگاه تبادل حرارت می شود.

” امید وارم از این مطالب نتیجه خوبی به دست بیاورید. “

مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *