منو

برج خنک کننده چیلر

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
<"img src="https://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

برج خنک کننده چیلر

امروز ما در این مقاله میخواهیم موضوع برج خنک کننده چیلر را بررسی و تجزیه و تحلیل قرار دهیم. چیلر نوعی دستگاه است که به وسیله مکانیزم هایی که دارد گرما را از آب می­گیرد و آن را خنک میکند و همچنین گرما گرفته شده را در محیط آزاد میکند.

چیلر در حدود ۲۰۰ سال پیش توسط فارادی بوجود آمد. در ادامه مقاله به سوالاتی که ممکن است برای شما بوجود بیاید پاسخ خواهیم داد.

 • چیلر ها چند نوع هستند؟
 • استفاده از چیلر در تکنولوژی سیستم به چه صورت است؟
 • طراحی چیلر چگونه است؟
 • روش کار چیلر خنک کننده به چه صورت است؟
 • اجزا تشکیل دهنده چیلر تراکمی کدامند؟

 

چیلر ها چند نوع هستند؟

برج های خنک کننده چیلر به دو دسته تقسیم میشوند:

۱- چیلر جذبی ۲- چیلر تراکمی

چیلر تراکمی از طریق انرژی الکتریکی و چیلر جذبی از طریق انرژی حرارتی عمل خنک کردن آب را انجام میدهند. هرکدام از این دو نوع خود به چند دسته تقسیم می­شوند که در ادامه به آن می­پردازیم.

چیلر تراکمی به چهار دسته تقسیم می­شود. چیلر های رفت و برگشتی، چیلر های اسکرو، چیلرهای اسکرال و چیلرهای سانتریفیوژ جز مدل های چیلر تراکمی هستند. اما چیلرهای جذبی که دو دسته هستند.

گروه های تک اثره که به سه دسته ی تغذیه با بخار، تغذیه با آب گرم و تغذیه با آب داغ و چیلرهای دو اثره به دو صورت دو اثره با تعذیه بخار و دو اثره با شعله مستقیم تقسیم می شوند. هر دو چیلر جذبی تا حدودی شبیه بهم کار میکنند تفاوت آن ها در این است که چیلردو اثره نسبت به تک اثره کامل تر است.

استفاده از چیلر در تکنولوژی سیستم به چه صورت است؟

همانطور که میدانید پیشرفت تکنولوژی در سال های اخیر بسیار به سیستم ها کمک کرده است به این صورت که ما با این تکنولوژی میتوانیم توان کار این سیستم را پایین بیاوریم یعنی هر موقع سیستم در حال انجام کار است از آن استفاده شود و در غیر این صورت کار نکند.

همین کار باعث صرفه جویی در مصرف برق می­شود. همچنین استفاده از فن تیوب در برج خنک کننده چیلر باعث کاهش افزایش ابعاد آن و افزایش نرخ گرما میشود.

طراحی چیلر چگونه است؟

طراحی در برج خنک کننده چیلر به این صورت که مالک پروژه درخواست هایی را دارد از جمله دمای ورود و خروج و پارامتر هایی مثل ترکیب سیستم که باعث می­شود طراحان بتوانند ساده سازی را در سیستم انجام دهند. این ساده سازی به این معناست که نیازهای سیستم مورد نظر را برطرف کنند.

طراحی چیلر چگونه است؟
طراحی چیلر چگونه است؟

روش کار چیلر خنک کننده به چه صورت است؟

در برج خنک کن چیلر یک مبدل حرارتی است که از یک لوله یا یک صفحه تشکیل شده است . در مدار آبی آن جهت چگالش مبردهای گازی و تبدیل شدن آن به آب استفاده میشود. که از یک سمت به هواساز و از سمت دیگر به برج خنک کننده وصل هستند. گازهای خارج شده بسیار داغ است و وارد این کندانسور می­شود واین کار بوسیله فن هایی که دارد، باعث خنک شدن می­شود.

اجزا تشکیل دهنده چیلر تراکمی کدامند؟

برج خنک کننده چیلر نوعی از برج خنک کننده صنعتی است

برج خنک کننده چیلر از اجزای بسیاری تشکیل شده است. هر کدام وظیفه ای را بر عهده دارند. در اینجا به تعدادی از این اجزا و وظیفه های آن اشاره میکنیم.

کمپرسور: وظیفه ی اختلاف فشار را دارد که آن را به کندانسور وارد میکند.

کندانسور: وظیفه ی گاز خروجی از کمپرسور را در سیکل دارد.

لوله رانش: گاز را از کمپرسور به کندانسور منتقل میکند.

اپراتور: دستگاهی است که حرارت جهت تبخیر میگیرد و باعث خنک شدن آن میشود.

کوپلینگ: محور الکتروموتور را با میل لنگ جفت میکند.

.

همچنین برج خنک کننده خشک  و برج خنک کننده فلزی و طراحی برج خنک کننده  و برج خنک کننده آزمایشگاهی و برج خنک کننده چیلر  را در اینجا بخوانید

مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
 • تماس با ما :
 • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۸۲
 • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۸۹
 • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۹۷
 • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۵۱۴
 • ۰۹۱۲۳۰۳۳۸۶۸
 • ۰۹۱۲۸۸۹۳۷۶۸

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید