منو

برج خنک کننده هذلولی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
<"img src="https://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

برج خنک کننده هذلولی

ما در این مقاله قصد داریم موضوع برج خنک کننده هذلولی را مورد بررسی قرار می دهیم. برج های خنک کننده هذلولی اولین بار در سال ۱۹۱۴ برای استفاده صنعتی توسط مهندس آلمانی به اسم ون و کوگیر ایترسون ساخته شد.

دلیل استفاده از این برج بصورت هذلولی سرعت بخشیدن به جریان هوا و افزایش بازده مناسب بود. در ادامه مقاله به سوالاتی که ممکن است برای شما بوجود بیاید پاسخ خواهیم داد.

 • برج خنک کننده چگونه کار میکند؟
 • خنک کننده تبخیر چیست؟
 • انواع سیستم های برج خنک کننده هذلولی کدامند؟
 • کاربرد صنعتی برج های خنک کننده چیست؟
 • برج خنک کننده هذلولی (مرطوب) چیست؟
 • مزایای استفاد از خنک کننده هذلولی به چه صورت است؟
 • خنک کننده های هذلولی چه معایبی دارند؟

 

برج خنک کننده چگونه کار میکند؟

برج های خنک کننده یک نوع خاص از  مبدل حرارتی هستند که به آب و هوا اجازه می دهد تا با یکدیگر به تماس بپردازند تا درجه حرارت آب گرم را کاهش دهند. در طول فرآیند کار خورشیدی، حجم کم آب تبخیر می شود و درجه حرارت آب موجود در برج خنک کننده را کاهش می دهد.

 

خنک کننده تبخیر چیست؟ 

خنک کننده تبخیری، سیستمی است که آب گرم از یک فرآیند صنعتی به بالای برج خنک کننده که در آن سیستم توزیع آب صورت می گیرد، پمپ می شود. در ادامه آب از طریق نازل کولینگ تاور در عرشه مرطوب پمپ خواهد شد وموجب دمیده شدن هوا به واسطه لوروهای و شرایط تبخیر آب فراهم میشود و این تبخیر عمل خنک کردن را انجام می دهد.

 

انواع سیستم های برج خنک کننده هذلولی کدامند؟

برج های خنک کننده هذلولی  برای تمام برنامه ها یا فرآیندهای صنعتی کار نمی کنند. این برجها بصورت مدار باز یا مدار بسته وجود دارند که هر کدام برای کاری درست شده است. همچنین این برج ها از نظر کابرد در سه گروه قرار می­گیرند: ۱- برج خنک کننده صنعتی ۲- برج خنک کننده گالوانیزه ۳- برج خنک کننده فایبرگلاس. برج خنک کننده فایبرگلاس بسیار کابردی میباشد و از طراحی بسیار خوبی نسبت به دیگر برج ها برخوردار است.

 

کاربرد صنعتی برج های خنک کننده چیست؟

سیستم برج خنک کننده در بسیاری از صنایع شایع است ، در میان آنها قدرت، تجاری، تهویه مطبوع و صنعتی است. در تنظیمات صنعتی، سیستم گرما را از ماشین آلات، مواد فرآیند گرم شده در میان منابع دیگر رد می کند. معمولا بیشترین کاربرد برجهای خنک کن درموارد صنعتی در صنایع غذایی، پالایشگاه های نفت، گیاهان طبیعی و گیاهان پتروشیمی رایج هستند.

برج خنک کننده هذلولی (مرطوب) چیست؟

یک نوع برج خنک کننده هذلولی (مرطوب) که در صورت پایین آوردن دمای آب عایق میشود. نوع گرما در این برج تبخیر نامیده میشود که در آن اجازه داده میشود بخش کوچکی از آب سرد در تبخیر جریان در حال حرکت اتفاق بیفتد. میتواند برای این برج ها برنامه هایی تنظیم کرد که بتوانیم ببینیم که چند گالن آب در دهر دقیقه تبخیر میشود.

 

مزایای استفاد از خنک کننده هذلولی به چه صورت است؟

در این سیستم راندمان بسیار بالاس و قیمت بسیار پایین است. در این سیستم از لوله کشی مسی استفاده نشده است و از موتور الکتریکی و فن و پکینگ بدنه خود را تشکیل داده است. از مزایای دیگر این خنک کننده کم سر و صدا بودن آن نسبت به دیگر خنک کننده هاست.

مزایای استفاد از خنک کننده هذلولی به چه صورت است؟
مزایای استفاد از خنک کننده هذلولی به چه صورت است؟

خنک کننده های هذلولی چه معایبی دارند؟

این خنگ کننده ها بسیار بزرگ و جا گیر هستند . پروسه ساخت آن ها بسیار پیچیده و زمان بر است . برای اینکه چندین خنک کننده را در کنارهم بسازیم ممکن بخار گرم باز هم به داخل برگردد پس باید به این مسائل دقت داشت. همچنین مصرف انرژی بالاتری هم نسبت به بقیه دارند.

مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
 • تماس با ما :
 • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۸۲
 • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۸۹
 • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۹۷
 • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۵۱۴
 • ۰۹۱۲۳۰۳۳۸۶۸
 • ۰۹۱۲۸۸۹۳۷۶۸

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید