منو

برج خنک کننده مدار بسته

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
<"img src="https://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

در مقاله امروز میخواهیم درباره برج خنک کننده مدار بسته صحبت کنیم و  اطلاعاتی در اختیار است آن دسته از افرادی که قصد استفاده از این خنک کننده را دارند قرار دهیم. اصولا برجهای خنک کن در دو نوع برج خنک کننده مدار باز و بسته می باشند. در پست دیگری با برج خنک کننده مدار باز آشنا می شوید

برج خنک کننده برای خنک سازی و گردش آب در تنظیماتی مانند پالایشگاه های نفت، پتروشیمی ها، کارخانه های شیمیایی، نیروگاه های حرارتی و سیستم های تهویه مطبوع برای خنک سازي ساختمان ها استفاده می شوند. برج های خنک کننده از طریق خنک کردن جریان آب و رساندن آن به دمای پایین، حرارت سیتسم ها را به جو استخراج می کنند.

در ادامه مطالب با ما همراه باشید تا به سوالات شما پاسخ دهیم.

 • برج خنک کن چیست؟
 • عملکرد این برج چگونه است؟
 • مزایای این برج چیست؟
 • برج های خنک کننده مدار بسته در چه صنایعی استفاده می شود؟

 

برج خنک کننده چیست؟

برج خنک کننده یک مبدل حرارتی ویژه است که در آن هوا و آب به طور مستقیم با یکدیگر به منظور کاهش دمای آب وارد می شوند. همانطور که این اتفاق می افتد، یک حجم کوچک از آب تبخیر می شود، که باعث کاهش دمای آب از طریق برج می شود. آب، که توسط یک فرایند صنعتی یا یک کندانسور تهویه مطبوع، گرم شده است، از طریق لوله ها به برج خنک کننده منتقل می شود. نوع دیگری از برج خنک کننده، برج خنک کننده خشک و همچنین برج خنک کننده فلزی است

اسپری آب از طریق نازل بر روی کانال های مواد به نام “Fill”، که جریان آب را از طریق برج خنک کننده کُند می کند و سطح آب را برای تماس با هوا آماده می کند اتفاق می افتد.

همانطور که جریان آب از طریق برج خنک کننده صنعتی جریان می یابد، آن را در معرض هوا قرار می دهد، که توسط فن با موتور برقی از طریق برج عبور می کند. هنگامی که آب با هوا ملاقات می کند، مقدار کمی آب تبخیر می شود، آب خنک شده سپس به خازن یا تجهیزات فرآوری که در آن گرما را جذب می کند، پمپ می شود. پس از آن دوباره در برج خنک کننده ، خنک می شود.

برج خنک کننده چیست؟
برج خنک کننده چیست؟

عملکرد این برج چگونه است؟

برج های خنک کننده مدار بسته و برج های خنک کننده مدار باز هر دو نوع هدف مشابهی را دنبال می کنند، اما در آنها برای خنک کردن آب از روش های مختلفی استفاده می شود. هیچ ارتباط مستقیم بین آب برای خنک کردن و هوای داخل برج های خنک کننده مدار بسته وجود ندارد، اما با این وجود از یک مبدل حرارتی اضافی استفاده می شود.

عملکرد این برج چگونه است؟
عملکرد این برج چگونه است؟

برج خنک کننده یک مبدل حرارتی است که از تماس مستقیم با هوا برای خنک کردن آب استفاده می کند. تبادل گرما بخشی، از طریق تبادل گرما بین هوا و آب که عمدتا از طریق تبخیر مقدار کمی از آب که باید تمیز شود اتفاق می افتد. هنگامی که آب که باید خنک شود نمی تواند با هوا ارتباط برقرار کند بنابراین لازم است از یک مبدل حرارتی استفاده شود.

مبدل حرارتی آب تصفیه شده را از “آب تبخیر” برج خنک کننده جدا می کند. این باعث می شود که از تماس بین فرآیند آب و هوا جلوگیری شود.در برجهای خنک کننده مدار باز لازم نیست از ضد انجماد استفاده شود، استفاده از ضد انجماد در برج های خنک کننده مدار بسته ممکن است ضروری باشد.

مزایای این برج چیست؟

 • کویل مداوم بدون مفاصل جوش
 • مقاوم در برابر خوردگی مواد ساختاری برای عمر طولانی
 • نازل های جریان انبساطی قطر بزرگ برای عملیات غیرقابل نفوذ
 • از نفوذ بخار آب به هوا جلوگیری می کند
 • قابلیت استفاده برای روغن و اسید
 • طراحی لانه زنبوری و طراحی مرطوب برای استفاده بهینه از هوا و آب
 • جریان هوا به طور موازی در سمت سیم پیچ و عبور در سمت پُرکن برای انتقال حرارت کارآمد است
 • جریان آب اسپری برای به حداکثر انتقال حرارت به سیم پیچ بهینه شده است

برج های خنک کننده مدار بسته در چه صنایعی استفاده می شود؟

این خنک کننده ها در صنایعی که به آب نرم احتیاج دارند و جلوگیری از گرفتگی و رسوبات اهمیت خاصی وجود دارد استفاده می شود. از این رو هزینه این خنک کننده ها نسبت به برج های معمولی بسیار زیاد است. برج های خنک کننده مدار بسته از جنس مس به مراتب گرانتر از برج های خنک کننده مدار بسته با جنس گالوانیزه هستند. این را بانید که طراحی برج خنک کننده بخش بسیار مهمی است

برج های خنک کننده مدار بسته در چه صنایعی استفاده می شود؟
برج های خنک کننده مدار بسته در چه صنایعی استفاده می شود؟

 

با تشکر از شما کاربران گرامی نظر شما را به مقالاتی مانند ppt برج خنک کننده و  نحوه کار برج خنک کننده و برج خنک کننده آریا بنیز و  تفاوت برج خنک کننده مدار باز و بسته جلب می کنم

داشتن فهم درست و درک صحیح در رابطه با موضوع برج خنک کننده مستلزم خواندن مقالاتی مانند عیب یابی برج خنک کننده و انواع برج خنک کننده pdf و نازل برج خنک کننده و ۵ دلیل برای استفاده از برج خنک کننده صنعتی و برج خنک کننده frp است.

ما بخاطر شما کاربران عزیز مطالبی مانند  برج خنک کننده آزمایشگاه ترمودینامیک و برج خنک کننده pdf و برج خنک کننده نیرو گاه و Word برج خنک کننده را آماده کرده ایم تا شما بیشتر با مقوله برج خنک کننده آشنا شوید

کاهش دور برج خنک کننده و تعمیرات برج خنک کننده و سرویس برج خنک کننده موضوعاتی که نام برده شد در راستای آشنایی شما با موضوع اصلی است.

مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
 • تماس با ما :
 • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۸۲
 • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۸۹
 • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۹۷
 • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۵۱۴
 • ۰۹۱۲۳۰۳۳۸۶۸
 • ۰۹۱۲۸۸۹۳۷۶۸

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید