<"img src="https://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

امروز با شما هستیم با معرفی برج خنک کننده مداربسته:

در شرایطی خاص با توجه به وضعیت آب و هوایی نیاز است که از مصرف بی اندازه آب و تبخیر زیاد آن جلوگیری کنیم زیرا ما در کشور دچار کمبود و یا شاید هم بحران آ ب رو به رو شویم. برای همین منظور از برج خنک کننده مدار بسته یا همان برج خنک کننده خشک استفاده می گردد

در رابطه با برج خنک کننده، انواع ، برج خنک کننده مدار بسته، نحوه  کارکرد برج خنک کننده مدار بسته و هر آنچه در خصوص ظرفیت برج خنک کننده مدار بسته باید دانست در این مقاله ما برای شما فراهم کرده ایم.

برج خنک کننده مداربسته

برج خنک کننده مدار بسته دستگاهی است که برای خنک کردن آب  با استفاده بسیار کم و ناچیز از آب می باشد. اساس کار برج خنک کننده بر مبنای ایجاد سطح تماس بیشتر بین جریان آب گرم و هوای سرد و در نتیجه تبادل حرارتی بین این دو می باشد.

عموماً در برج خنک کننده آب گرم خروجی از سیستم توسط لوله هایی از بالای برج خنک کننده وارد شده و در آنجا به صورت طبیعی یا با آب فشان هایی به سمت پایین برج به جریان می افتد که در طول این مسیر با توجه به نوع برج خنک کننده به شیوه های مختلف با جریان هوای سرد برخورد میکند.

برج خنک کننده از لحاظ  انتقال حرارت به دو دسته برج خنک کننده مرطوب (مدار باز) و برج خنک کننده خشک(مداربسته)تقسیم می شوند که ما در اینجاه به شرح برج خنک کننده مدار بسته می پردازیم

در مناطقی که نبود آب به شدت احساس می شود از برج خنک کننده مدار بسته به وفور استفاده می شود. تقریبا بیش از۹۰ درصد برجهای خنک کننده از نوع برجهای تر می باشند که خود به دو گروه جریان متقابل(counter flow)  و جریان متقاطع (cross flow) تقسیم می شوند .

اصول عملکرد برج خنک کننده مدار بسته:

سیستم اتوماتیک چرخش آب پخش کن ، آب داغ را روی سطوح خنک کننده  می ریزد. هوای خشک به صورت هم زمان در جهت مخالف ریزش آب به طرف بالا مکش و باعث تبخیر قسمتی از آب داغ و خنک شدن باقیمانده آب میشود. آب خنک شده در تشت جمع شده و از طریق لوله های خروجی به منبع حرارتی جهت چرخش مجدد پمپ می شود .

مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *