منو

برج خنک کننده خشک هلر

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
<"img src="https://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

برج خنک کننده خشک هلر

امروز در این مقاله با بحث برج خنک کننده ی هلر با شما عزیزان خواهیم بود.

برج های خنک کننده که معمولا در تاسیسات شیمیایی مورد استفاده قرار میگیرند برای پایین آوردن حرارت با تبخیر آب هستند . این برج ها وظیفه ی خنک کنندگی خود را تا جایی ادامه میدهند که دمای موجود در یک واحد شیمیایی به حباب مرطوب هوا برسد .

در ادامه تلاش میکنیم به سوالات زیر پاسخ دهیم :

  1. برج خنک کن هلر چیست؟
  2. برج های خنک کننده ی هلر چه مزایایی دارند؟
  3. برج خنک کننده خشک غیر مستقیم چه تفاوتی با برج خشک معمولی دارد ؟

 

برج خنک کننده هلر چیست؟

در ابتدای این مقاله با مفهوم کلی برج های خنک کننده نسبتا آشنا شدیم . این برج ها به نمونه های مختلف با نوع و کاربردهای مختلف تقسیم شده اند . برج های خنک کننده هلر نیزی یکی از انواع پرکاربرد این خنک کننده ها به حساب می آیند . برج خنک کننده هلر به برج هایی گفته میشود که با جریان هوای طبیعی به صورت غیر مستقیم آب را در شبکه های شیمیایی خنک میکند.

در این نوع  از برج های خنک کننده ی آب (برج های خنک کننده ی مدار بسته ) ،آب وارد مدار میشود و هوا بدون اینکه با آب داخل مدار تماسی داشته باشد و تنها با تبخیر و عبور از روی کویل ها آب را خنک میکنند .

برج خنک کننده هلر چیست؟
برج خنک کننده هلر چیست؟

این نوع برج ها برای اولین بار در سال ۱۹۵۰ در کشور مجارستان مورد استفاده قرار گرفتند و از آنجایی که احداث این برج ها هزینه ی مناسبی داشتند به سرعت مورد توجه قرار گرفتند. در این برج ها یک کویل قرار دارد که آب در آن جریان دارد و با مکش طبیعی آب از روی آن رد شده و خنک میشود.

 

برج های خنک کننده ی هلر چه مزایایی دارند؟

امروزه با بیشتر به میان آمدن بحث حفاظت از محیط زیست و ضرورت آن محبوبیت این برج ها نیز بیشتر شده . زیرا یکی از مزایای مهمی که میتوان برای این برج های خنک کننده نام برد حذف آلودگی های زیست محیطی است . البته صدای کم این برج ها نیز خود مزیت بسیار مهمی است .

مزیت های این برج های خنک کننده به اینجا ختم نمیشود تاسیس و بهره برداری این دست برج ها برای کار فرما های این پروژه ها هم خالی از لطف نیست و قیمت مناسب آن یکی دیگر از مزیت ها خوب این برج ها است حال اگر در کنار صدای کم ، آلودگی زیست محیطی اندک و قیمت مناسب کارکرد بالا را هم اضافه کنیم متوجه دلیل محبوبیت زیاد این برج ها میشویم .

این دستگاه خنک کننده نسبت به دستگاه های خنک کننده ی دیگر فضای کمتری را اشغال میکنند و در مقابل سرما و یخ زدگی در فصل های سرد نیز بسیار مقاوم است.

برج های خنک کننده ی هلر چه مزایایی دارند؟
برج های خنک کننده ی هلر چه مزایایی دارند؟

برج خنک کننده خشک غیر مستقیم چه تفاوتی با برج خشک معمولی دارد ؟

برج های  خنک کننده  خشک غیر مستقیم  درست مانند برج های خنک کننده ی خشک دیگر است . اما میان آنها تفاوت هایی وجود دارد . در این برج ها همان روابط ی برقرار است که در بقیه ی برج ها بر قرار است ( روابط ترمودینامیک ) اما دمای آب در این برج ها میتواند تا  پنج درجه سانتی گراد بیشتر از برج های خشک معمولی خنک شود .

در این سیستم آب خنک شده به صورت مستقیم در سیال یا بخار به کار نمیرود.

در این برج ها از آنجا ک تمام فرایند در سیکل بسته انجام مشود میزان آب مصرفی صفر است و به همین دلیل از رسوب گذاری داخل برج نیز خبری نخواهد بود .

همچنین اگر مایل بودید تا در مورد برج خنک کننده صنعتی و همچنین برج خنک کننده فلزی و یا طراحی برج خنک کننده و برج خنک کننده آزمایشگاهی و برج خنک کننده چیلر  مطالبی بدانید به این پست سری بزنید

مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
  • تماس با ما :
  • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۸۲
  • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۸۹
  • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۹۷
  • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۵۱۴
  • ۰۹۱۲۳۰۳۳۸۶۸
  • ۰۹۱۲۸۸۹۳۷۶۸

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید