منو

برج خنک کننده آزمایشگاه ترمودینامیک

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
<"img src="https://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

برج خنک کننده آزمایشگاه ترمودینامیک

در این مقاله قصد داریم شما را با برج خنک کننده آزمایشگاه ترمودینامیک آشنا کنیم. دستگاه برج خنک کننده  برای بررسی پدیده های انتقال جرم و انتقال حرارت طراحی و ساخته شده است.

در ادامه به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

 • دستگاه برج خنک کننده آزمایشگاه ترمودینامیک از چه قسمت­هایی تشکیل شده است؟
 • اطلاعات فنی دستگاه برج خنک کن چیست؟
 • چه نوع آزمایش­هایی با برج خنک کننده آزمایشگاه ترمودینامیک قابل انجام است؟
 • نحوه کار دستگاه چگونه است؟

 

دستگاه برج خنک کننده آزمایشگاه ترمودینامیک از چه قسمت­هایی تشکیل شده است؟

دستگاه برج خنک کننده شامل سه بخش ، انتهايي Base unit ، مياني Packed Column  و بالايي Column Cap می باشد كه هر يك مسئولیتی را در برج انجام میدهند. قسمت انتهايی خود از کابین توزيع هوا، فن سانتريفوژ، مخازن ذخيره آب، هيتر و پمپ مخصوص آب تشکیل شده است. بخش وسط داری یک ستون پك است كه عمل انتقال در اين ستون صورت می­پذیرد. قسمت بالايي  نیز از توزيع‌كننده آب در برج ، قطره‌گير و… تشکیل شده است.

اطلاعات فنی دستگاه برج خنک کننده چیست؟

در ادامه راجع به اطلاعات فنی دستگاه برج خنک کننده صنعتی آزمایشگاه ترمودینامیک توضیحاتی را ارائه خواهیم داد.

این دستگاه به  عنوان سیستم اندازه­گیری میزان دبی آب گرم ورودی به برج بشمار می آید. همچنین به مخزن هیتردار جهت تامین آب گرم ورودی به برج  مجهز می­باشد.

الکتروپمپ با دبی وتوان مشخص جهت سیرکولاسیون ایجاد شده اند که به نازل پاششی سیال برروی پکینگ مجهز است.

این دستگاه دارای سیستم سنجش دبی هوای عبوری از برج است ،که جزء سیستم های دیجیتالی به حساب می آید.

سنسورهای الکترونیکی و نمایشگرهای دیجیتالی از درصد رطوبت بالایی برخوردار است.

از طرفی دیگر نیز مجهز به الکترو فن جهت ایجاد جریان هوا در برج می­باشد.

دانستن مطالبی که در رابطه با آن اطلاعات کافی ندارید بسیار سودمند است مقالاتی مثل عیب یابی برج خنک کننده و برج خنک کننده frp و انواع برج خنک کننده pdf و سرویس برج خنک کننده و ۵ دلیل برای استفاده از برج خنک کننده صنعتی

در کنار شما هستیم با تعمیرات برج خنک کننده و برج خنک کننده pdf و نحوه کار برج خنک کننده و برج خنک کننده نیرو گاه امیدواریم از این مطالب لذت ببرید

در واقع تفاوت برج خنک کننده مدار باز و بسته و برج خنک کننده مدار بسته و برج خنک کننده آریا بنیز از نکات پیرامون برج خنک کننده هستند

خواندن مقالاتی مانند  و کاهش دور برج خنک کننده و ppt برج خنک کننده و Word برج خنک کننده و نازل برج خنک کننده را به همه پیشنهاد می کنیم

 

چه نوع آزمایش­هایی با برج خنک کننده آزمایشگاه ترمودینامیک قابل انجام است؟

این دستگاه توانایی این را دارد که جریان هوا را بررسی کند. همچنین با کمک این دستگاه میتوان تاثیرات دمای آب ورودی را بر آزمایش مورد سنجش قرار داد.

در نهایت گفته می شود که این دستگاه می تواند ميزان بار سرمايشي را تعیین کند وبا  بالانس جرمی در سیستم را مشخص کند.

چه نوع آزمایش­هایی با برج خنک کننده آزمایشگاه ترمودینامیک قابل انجام است؟
چه نوع آزمایش­هایی با برج خنک کننده آزمایشگاه ترمودینامیک قابل انجام است؟

نحوه کار دستگاه چگونه است؟

در این دستگاه دو  موضوع جداگانه مورد بررسی قرار میگیرد.

 • یک مسیر حرکت هوا: در ابتدا هوای محیط بوسیله یک دمنده از محیط گرفته شده و وارد سیستم می شود اولین قطعه ای که سر راه هوا قرار دارد یک هیتر است که می توان آن را با روشن نمودن هوا در شرایط متفاوت برای ورود به برج خنک کن ایجاد نمود.
 • یک سیکل مربوط به آب: پس از آن هوا از پايين برج دميده مي‌شود و آب هم ازبالا به داخل برج پاشيده مي‌شــود، آبي كه در پايين برج بدست می­آید در اثر انتقال جرم و تماس با هوا و انتقال حرارت، خنك شـده است. سپس میتوان با اندازه‌‌گيري ميزان اين خنك شدن، در مورد بازده برج در حالت‌هاي مختلف اظهار نظر نمود.

یک دبی سنج که از نوع اریفیس می باشد، بر سر راه هوا قرار می گیرد، این نوع دبی میتواند میزان جرم هوای ورودی را  تعیین نماید.  همچنین یک مانومتر روی دستگاه تعبیه شده است که با کمک آن و با گزینش شیرهای انتخابی اختلاف فشار،به تعیین  حرکت هوا در جاه­های مختلف مسیر  میتوان پرداخت.

در صورتیکه یک شیر مانومتر را روی مقدار ثابت h0 و یک شیر دیگر را به اتمسفر وصل کنیم، میتوانیم فشار نسبی مربوط به هوای ورودی به اریفیس متر را اندازه­گیری کنیم. به علاوه میتوان اختلاف فشار را با انتخاب شیرهای مربوط به طرفین اریفیس متر اندازه­گیری کرد.

نحوه کار دستگاه چگونه است؟
نحوه کار دستگاه چگونه است؟

نکته: همچنین دو عدد ترمومتر دیجیتالی  بر روی صفحه اندازه گیری دستگاه تعبیه شده است که یکی از ترموترها مربوط به هوا و ترموتر دیگری مربوط به آب می باشد .

اگر در مورد برج خنک کننده خشک و برج خنک کننده فلزی و یا طراحی برج خنک کننده ُ و برج خنک کننده آزمایشگاهی و برج خنک کننده چیلر نمیدانید این پست را دنبال کنید

 

مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
 • تماس با ما :
 • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۸۲
 • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۸۹
 • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۹۷
 • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۵۱۴
 • ۰۹۱۲۳۰۳۳۸۶۸
 • ۰۹۱۲۸۸۹۳۷۶۸

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید