منو

برج خنک کننده آریا بنیز

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
<"img src="https://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

برج خنک کننده آریا بنیز

برج خنک کننده آریا بنیز
برج خنک کننده آریا بنیز

امروز در این مقاله با موضوع برج خنک کننده آریا بنیز در خدمت شما خواهیم بود.

شرکت آریا بنیز یکی از شرکت های سازنده ی برج های خنک کننده میباشد. این شرکت با ساخت و تولید چندین مدل از برج های خنک کننده خود را به بازار معرفی کرد که از این برج ها میتوان به برج های مکعبی که از جنس فایبرگلاس هستند اشاره نمود.

در ادامه ی این مقاله به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد.

  1. کندانسور چیست؟
  2. برج ها ی خنک کننده از نظر وزش هوا به چند دسته تقسیم میشوند؟
  3. چه عواملی بر عملکرد برج های خنک کننده تاثیر میگذارد؟

 

کندانسور چیست؟

در تمام دستگاه های خنک کننده کندانسورهایی وجود که عمل از گاز به مایع تبدیل کردن موادر را بر عهده دارند. کندانسورها با از بین بردن گرمای نهان داخل گاز آنها را به مایع تبدیل میکنند. کندانسور ها انواع مختلفی دارند که از آنها میتوان به کندانسورهای خنک شونده با هوا نام برد .این کندانسورها از هوا برای عمل تقطیر استفاده میکنند .

نوع دیگر کندانسورها که مورد استفاده قرار میگیرد کندانسورهای خنک شونده با آب است که همانطور که از نامش نیز پیداست این دستگاه برای عمل تقطیر از آب به جای هوا استفاده میکند .

یکی دیگر از انواع این دستگاه کندانسور های تبخیری نام دارد که بر خلاف دو نمونه ی قبلی از یک عنصر استفاده نمی کند بلکه این دستگاه از آب و بخار به عنوان عامل استفاده میکند البته این بار آب و یا بخار برای عمل تقطیر مورد استفاده قرار نمیگیرند بلکه این بار این دو عامل برای تبخیر مورد استفاده واقع میشوند .

کندانسور چیست؟
کندانسور چیست؟

برج خنک کن از نظر وزش هوا به چند دسته تقسیم میشوند؟

 

اگر بخواهیم به صورت کلی برج های خنک کننده را از نظر وزش باد تقسیم کنیم میتوانیم آنها را در دو گروه مجزا قرار دهیم که این دو گروه را تا حدی برای شما معرفی خواهیم نمود .

برج خنک کننده با وزش طبیعی :

در این روش برای ورود هوا به داخل برج خنک کننده  از هیچ گونه فن مکنده ایی استفاده نمیشود . در این روش برای وارد کردن هوای خنک خارج، برج به داخل از پاش آب با سرعت بالا استفاده میشود و به این صورت هوای خنک بیرون را به صورت طبیبعت وارد برج میکنند.

برج خنک کننده با وزش هوا با فن :

به این برج ها خنک کننده ی اجباری نیز گفته میشود . نحوه ی عملکرد این برج ها به این گونه است که با فن های بزرگ که با دور ثابت یا متغیر هستند هوا را با فشار و سرعت زیاد به داخل برج میکشند و از طرف دیگر با سرعت پایین تری پس از سرد کردن آب به خارج از محیط برج انتقال داده میشوند . نوع دیگری از برج ها ، برج خنک کننده خشک است. پیشنهاد می کنیم مطالبش را بخوانید

ما به منظور درک مطالب در مورد برج خنک کننده به شما پیشنهاد می کنیم مقالاتی مانند برج خنک کننده آزمایشگاه ترمودینامیک و Word برج خنک کننده و کاهش دور برج خنک کننده و ۵ دلیل برای استفاده از برج خنک کننده صنعتی را بخوانید

در رابطه با برج خنک کننده همیشه مطلب زیاد است به همین دلیل ما مختصر مطالبی در همین راستا برای شما مانند تفاوت برج خنک کننده مدار باز و بسته و برج خنک کننده pdf و طراحی برج خنک کننده و برج خنک کننده نیرو گاه و تعمیرات برج خنک کننده آماده کرده ایم

چه عواملی بر عملکرد برج های خنک کننده تاثیر میگذارد؟

در برج خنک کننده صنعتی پس از خنک شدن آب مقداری از آن تبخیر میشود بخاری که از تبخیر شدن این آب حاصل میشود باید از داخل برج خارج شود تا مانع عمل خنک سازی آب نشود در این موارد این بخار ها توسط یک دمنده که هوا را به جریان در می آورد خارج میشوند . بجز بخار آب حاصل از تبخیر عوامل دیگری نیز هستند که چند مورد از آن هارا در ادامه نام خواهیم برد.

یکی از مهم ترین این عوامل که به خنک شدن و عملکرد بهتر برج کمک میکند سرعت هوای عبور از برج است . مورد بعدی از این عوا مل سطح و زمان تماس وآب و هوا است . البته تنها این سه عمل نیستند که برو روی عملکرد برج ها تا ثیر میگذارند موارد زیادی از این دست موارد هستند که میتوانند کار کرد برج ها را مختل و یا به انجام هرچه بهتر وظیفه ی این برج ها کمک میکننده که بسته به حجم مقاله مجال گفتن تمامی این موارد در این مقاله نمی باشد .

چه عواملی بر عملکرد برج های خنک کننده تاثیر میگذارد؟
چه عواملی بر عملکرد برج های خنک کننده تاثیر میگذارد؟

 

نوع مهمی از برج های خنک کننده ، برج خنک کننده فلزی و برج خنک کننده چیلر است

 برج خنک کننده مدار بسته و برج خنک کننده frp و به مقالاتی که یادآور شدیم توجه لازم را داشته باشید

اگر بخواهید با مطالبی جدید در رابطه با برج خنک کننده آشنا شوید باید مقالاتی مانند سرویس برج خنک کننده و انواع برج خنک کننده pdf و نازل برج خنک کننده و نحوه کار برج خنک کننده و عیب یابی برج خنک کننده را مطالعه کنید

مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
  • تماس با ما :
  • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۸۲
  • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۸۹
  • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۹۷
  • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۵۱۴
  • ۰۹۱۲۳۰۳۳۸۶۸
  • ۰۹۱۲۸۸۹۳۷۶۸

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید