<"img src="https://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

در این مقاله قصد داریم  درباره انواع رسوب گیر و پیش تصفیه مطالبی را برای شما عزیزان بیان کنیم.

در این مقاله سعی می کنیم به سوالات زیر پاسخ دهیم

۱)انواع رسوب گیرو پیش تصفیه را نام ببرید؟

۲)درباره رسوب گیرهای لباسشویی و ظرف شویی چه میدانید؟

۳)آنچه درباره رسوب گیر پکیج و آبگرمکن انواع آن میدانید چیست؟

۴)رسوبگیر کولر چطور رسوب گیری است؟

۵)انواع رسوب گیر و پیش تصفیه در ساختمان ها را نام ببرید؟

 

مقدمه

برخی از وسایل و دستگاه هایی که در منزل ما موجود است ارتباط مستقیمی با آب سرد دارند، وسایلی نظیر آب گرم کن، شیرآلات، لباسشویی، موتورخانه و …، رسوب های موجود در آب سرد ممکن است، در کارکرد این وسایل اختلال به وجود آورد و باعث شود که دیگر همچون اول استفاده مفیدی از آن وسایل نبریم.

تکه های ریز و درشتی از ماسه ، شن و جلبکها و… به مرور امکان بسته شدن راه های ورودی آب را افزایش می دهد، و روز به روز شاهد کم فشار شدن آب از ورودی ها می شویم. حتی اگر این وسایل یک فیلتر داخلی را در خود داشته باشند، بعد از مدتی آن فیلتر هم مسدود می‌شود.

به عنوان مثال :

شما اگر هر چند وقت یکبار شیرآب ظرفشویی خود را باز کنید شاهد مقدار چشمگیری از شن و گل و لای می باشد که موجب مسدود شدن فیلتر داخلی و البته کاهش فشار آب شده اند. ولی این مسئله تنها به وسایلی که با آب سرد کار می کنند ختم نمی شود، و البته در وسایلی که با آب داغ  سر و کار دارند، چه بسا باعث میشوند فاجعه‌ی بزرگتری رخ دهد.

چرا که در دستگاه‌هایی که آب داغ از آنها عبور می کند رسوبات آهکی ایجاد شده و این امر به مرور باعث جمع شدن در لوله ها و کوچک شدن راه عبور آب از آن می شود و باز هم با مسئله کاهش فشار آب روبرو خواهیم بود و یکی دیگر از مشکلاتی که به وجود می آید

انباشته شدن این رسوبات بر روی المنت های حرارتی می باشد که به مرور یک لایه عایق را به وجود آورده و باعث جلوگیری از گرم شدن سریع آب می شود که بی شک باعث مصرف انرژی بیشتری در این وسایل میشود.

حل مشکل

ولیکن جای هیچ نگرانی وجود ندارد چراکه برای رفع این مشکلات ما می توانیم از انواع رسوب گیر و پیش تصفیه ها استفاده نماییم که در ادامه توضیح خواهیم داد.

 

انواع رسوب گیرو پیش تصفیه را نام ببرید؟

 1. رسوب گیر لباسشویی و ظرفشویی
 2. رسوب گیر پکیج و آبگرمکن ها
 3. رسوب گیر کولر
 4. پیش تصفیه ورودی در ساختمان ها
 5. پیش تصفیه ورودی کارخانه ها و تاسیسات
 6. فیلترهای حمام
 7. پیش تصفیه های آبیاری قطره ای
 8. فیلترهای تصفیه در استخر و جکوزی
 9. تصفیه آب چاه

 

 

درباره رسوب گیرهای لباسشویی و ظرف شویی چه میدانید؟

 

لباسشویی و ظرفشویی از جمله وسایلی می باشند که با آب سرد کار می کند،و امروزه در منزل ما بسیار کاربرد دارند، و اگر با مشکلاتی که بر اثر ناخالص بودن آب به وجود می‌آید، روبرو شوند. ما در انجام کارهای خود باز می مانیم.

 • ناخالصی در آب سرد باعث بروز چه مشکلاتی در این وسایل می شود ؟

 

 1. بسته شدن راه ورودی آب
 2. بسته شدن لوله های داخلی در این وسایل
 3. خراب شدن هیتر ها
 4. از بین رفتن توانایی در این وسایل ،جهت شستشوی صحیح

 

راه حل

شما با انواع رسوب گیرو پیش تصفیه ها می توانید از وقوع این حوادث جلوگیری کنید.این فیلتر ها در ابتدا مانند یک توری در مقابل آب سرد سد ایجاد می کنند، سپس با، جلوگیری از ورود شن و ماسه درشت و با استفاده از کریستال های پلی فسفات ،موجود باعث حل شدن آهک و کربنات ها می شود و از تشکیل رسوبات در این وسایل جلوگیری می کنند.

نحوه نصب آنها بسیار ساده می باشد،و شما با این کار دیگر نیازی به سرویس‌دهی های پشت سر هم ،جهت رسوب گیری وسایل خود را ندارید.

 

آنچه درباره رسوب گیر پکیج و آبگرمکن وانواع آن میدانید چیست؟

 

 • رسوب گیر مغناطیسی پکیج
 • رسوب گیر پلی فسفات پکیج
 • رسوب گیر پلی مگنت پکیج
 • رسوب گیر توری پکیج

 

توضیح کلی:

وسایلی که همزمان با آب و حرارت سر و کار دارند، صدمه بیشتری از ناخالصی های داخل آب می بیند. به این دلیل که پس از عمل تبخیر بر روی آب اگر آب از ناخالصی بالایی برخوردار باشد باعث به وجود آمدن رسوبات زیادی در مسیر آب می‌شود، و انبار شدن این رسوبات که بر اثر جمع شدن گل و لای و … در داخل لوله ها بوده است، مسیر حرکت آب را به مرور مسدود کرده و ما مجدد با کم فشار شدن آب روبرو می شویم.

البته همانگونه که از نام هر یک از انواع رسوب گیر و پیش تصفیه آب گرمکن مشخص میباشد، عملکرد هر یک نیز متفاوت است…..مثلا مغناطیسی، با یک میدان مغناطیسی تشکیل شده است و عملاً از جمع شدن رسوب جلوگیری می‌کند و … و البته یک رسوب گیر در این زمینه ،می توانند ترکیبی از چند رسوب گیر باشد.

 

رسوبگیر کولر چطور رسوب گیری است؟

کولر از جمله وسایلی می باشد که، در فصل گرما بسیار کاربرد دارد و به شدت به آب نیازمند،همان طور که در توضیحات قبلی گفتیم به دلایل مختلف رسوبات در لوله ها و مسیرهای حرکت آب جمع شده و مانع از ورود آب به محل مورد نظر می شود.

رسوب گیرهایی که برای کولر ها استفاده می شود، دارای اندازه و شکل های متفاوتی هستند.که معمولا در آنها از فیلتر الیافی و یا حتی فیلتر کربن یا پلی فسفات و استفاده شده است.حتی میتواند ادغامی از همه آنها باشد، که باعث جلوگیری از بروز مشکلات در این وسیله می شود.

 

 

انواع رسوب گیر و پیش تصفیه در ساختمان ها را نام ببرید؟

 • پیش تصفیه یک واحد مسکونی
 • پیش تصفیه مجتمع مسکونی

از بزرگترین مزیت های نصب انواع رسوب گیر و پیش تصفیه درساختمان ها،میتوان به جلوگیری از هزینه های اضافی اشاره کرد و مورد بعدی رفع مسئله کمبود جا برای نصب این وسیله میباشد.با نصب انواع رسوب گیر و پیش تصفیه در ورودی آب ساختمان و مجتمعها ،کل آن ساختمان می تواند استفاده بهینه ای از یک دستگاه داشته باشد.

حرف آخر

درادامه  و به عنوان جمع بندی باید به این نکته اشاره کنم که، انواع رسوب گیر و پیش تصفیه ها حتی در

 • پیش تصفیه ورودی کارخانه ها و تاسیسات
 • فیلترهای حمام
 • پیش تصفیه های آبیاری قطره ای
 • فیلترهای تصفیه در استخر و جکوزی
 • تصفیه آب چاه

همه و همه برای رفع یک مشکل و یک هدف ساخته شده اند و آن هم، جلوگیری و رفع رسوبات و جرم ها در داخل ورودی های آب می باشد. با نصب هر چه سریعتر انواع رسوب گیر و پیش تصفیه، آب خود را زلالتر و زندگی خود را شفاف تر کنید.

مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *