منو

انواع برج خنک کننده pdf

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
<"img src="https://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

انواع برج خنک کننده pdf

در مقاله ی امروز تلاش میکنیم که در مورد موضوع انواع برج خنک کننده pdf اطلاعاتی را به شما عزیزان ارائه دهیم.

همانطور که میدانیم انواع برج خنک کننده بسیار است ولی در کل وظیه ی برج های خنک کننده یک عمل است و آن خنک کردن آب توسط تبخیر قسمتی از آن است که این عمل را در واحد های شیمیای به انجام میرسانند. اگر به دنبال دانلود انواع برج خنک کننده pdf  هستید، این مقاله را دنبال کنید.

در ادامه این مقاله به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد :

  1. نحوه خنک کردن آب در انواع برج خنک کننده چگونه است؟
  2. انواع برج خنک کننده از چه موادی ساخته میشوند؟
  3. چرا برای خنک کردن از آب استفاده میکنیم؟

 

نحوه خنک کردن آب در انواع برج خنک کن چگونه است؟

تمامی برج های خنک کننده وظیفه ی خنک کردن آب را دارند اما هر یک از آنها  این کار را به روش خود انجام میدهند . با توجه به تغییرات تکنولوژی این برج ها هم بی نسیب از این تغیرات نمانده اند و در این مدت انواع برج خنک کننده بسیاری به این صنعت اضافه شده است .

به دیل اینکه تعداد انواع این برج ها بسیار زیاد است نسبت به پتانسیل این مقاله چند نمونه از انواع برج خنک کننده را در این قسمت معرفی میکنیم .

برج های خنک کننده  جریان طبیعی اولین نوع از انواع برج خنک کننده است که معرفی خواهیم کرد این برج ها به خودی خود به دو دسته تقسیم میشوند دسته ی اول برج های خنک کننده ی جریان طبیعی هستند و دسته ی دوم برج های خنک کننده جریان طبیعی عظیم که با افزایش ارتفاع در این مدل کارایی برج نیز افزایش یافته است . دسته ی دوم این برج ها برج های جریان اجباری نام دادر .

در این برج ها یک فن در قسمت ورودی هوا قرار دارد که وظیفه ی این فن ها وارد کردن هوا با سرعت با لا به داخل برج است ، در این برج ها علارغم این که هوا با سرعت بسیار زیاد وارد میشود اما خروج باد بسیار آرام صورت میگیرد.

در این قسمت تنها دو مدل مطرح از این برج ها را به صورت خلاصه معرفی نمودیم . اما این برج ها در انواع بسیاری وجود دارند که بسته به شرایط هر  واحد شیمیایی به کار گرفته میشوند.

نحوه خنک کردن آب در انواع برج خنک کننده چگونه است؟
نحوه خنک کردن آب در انواع برج خنک کننده چگونه است؟

انواع برج خنک کننده از چه موادی ساخته میشوند؟

با انواع برج خنک کننده صنعتی در قسمت بالا تا حدی آشنا شدیم و متوجه شدیم که برای خنک کردن آب از راه های مختلفی استفاده میکنند . برعکس راه های خنک کردن آب ، برای ساخت این برج ها عموما از مواد ومصالح مشابه استفا ده میشود . با چند نمومه از این مواد و دلایل استفاده ی آنها در برج های خنک کننده آشنا میشویم .

این مواد عبارتند از : چوب ، فولاد نرم گالو ، آلمینیوم  و … . از چوب در این سازه ها ب صورت الواری استفاده میشود . البته نوع این چوب ها بسته به نوع خنک کننده انتخاب میشود یکی از انواع این چوب ها (red wood  ) نام دارد از این چوب در محیط های آبی استفاده میکنند که برای جلو گیری از ورم کردن و حملات میکرو ارگانیزم مناسب است .

عنصر بعدی که در این برج ها به کار میرود آلمینیوم است . المینیوم با خاصیت ترکیب شدن با اکسیژن در اتمسفر  بسیار مقاوم است . آلمینیوم با دارا بودن خلل بسیار ریز و کم ، از عبور اکسیژن جلو گیری میکند و به مرور زمان نسبت به دیگر مواد خوردگی کمتری خواهد داشت .

مواد دیگری که در این زمینه کار برد دارد و در بالا به آن اشاره نمودیم فولاد نرم گالو نیزه است . این فلز با رو کشی از روی و جنس کلی برج خنک کننده فلزی انرژی پتانسیل بیشتری نسبت به فولاد معمولی دارد و به همین سبب باعث محافظت کاتدیک میشود .

چرا برای خنک کردن از آب استفاده میکنیم؟

دلایل بسیاری برای این امرو وجود دارد که چرا از آب برای خنک کردن استفاده میشود ولی از مهم ترین آنها میتوان به فراوانی آن اشاره کرد . آب در مقدار بالا بسیار راحت در دسترس است . آب در حجم بالا و هزینه ی نسبتا کمتر مایع مناسبی برای این خنک کننده ها است که  البته خاصیت دیگری که آب را برای این عملکرد ایده آل میسازد قابلیت خنک کنندگی بیشتر آن نسبت به دیگر مواد خنک کننده در یک مقدار یکسان  است .

همچنین برای دریافت اطلاعات در مورد برج خنک کننده خشک  و برج خنک کننده چیلر این مقاله را مطالعه نمایید

موضوعاتی این چنین  برج خنک کننده pdf و برج خنک کننده نیرو گاه و برج خنک کننده frp و ۵ دلیل برای استفاده از برج خنک کننده صنعتی همیشه برای کسانی که در حال پژوهش در این رابطه هستند مفید هستند

 ما برای راحتی کار شما و آشنایی با برج خنک کننده چند موضوع یا در واقع مقاله برای شما در نظر گرفته ایم کاهش دور برج خنک کننده و تفاوت برج خنک کننده مدار باز و بسته و  برج خنک کننده آزمایشگاه ترمودینامیک و عیب یابی برج خنک کننده 

در حقیقت Word برج خنک کننده و سرویس برج خنک کننده و برج خنک کننده مدار بسته  و برج خنک کننده آریا بنیز از موضوعات مرتبط برج خنک کننده به حساب می آیند

ppt برج خنک کننده و طراحی برج خنک کننده و نازل برج خنک کننده و نازل برج خنک کننده و تعمیرات برج خنک کننده اگر مایل به دانستن موضوعاتی بیشتر در رابطه با برج خنک کننده هستید بر روی هر لینکی علاقه دارید کلیک کنید

مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
  • تماس با ما :
  • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۸۲
  • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۸۹
  • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۹۷
  • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۵۱۴
  • ۰۹۱۲۳۰۳۳۸۶۸
  • ۰۹۱۲۸۸۹۳۷۶۸

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید