منو

اسمزمعکوس

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
<"img src="https://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

اسمزمعکوس

در این مقاله می خواهیم موضوع اسمزمعکوس را مورد برسی قرار دهیم.اسمزمعکوس روند تصفیه آب می باشد. در این فرآیند برای عکس جریان آب از فشار استفاده می کنیم.

این جریان از یک غشای نیمه تراوار برای خارج کردن آب تصفیه شده بدون یون ها ومولکولهایی که در آب حل شده می باشد. با ما تا پایان مقاله همراه باشید شاید پاسخگوی برخی سوال های شما باشیم.

 • اسمزمعکوس چیست؟
 • برای بالا بردن راندمان سیستم اسمزمعکوس چه کارهایی باید انجام داد؟
 • بهترین روش نمک زدایی از آب چه روشی است؟
 • اساس کار اسمزمعکوس چه می باشد؟
اسمزمعکوس
اسمزمعکوس

اسمزمعکوس چیست؟

سیستم اسمزمعکوس که به کمک ممبرها و یا غشاها، مولکول هایی را که به هم متصل هستند جدا می کند.

این یک روند تصفیه آب می باشد. این دستگاه به کمک فشار آب جریان را معکوس کرده و آب را به داخل غشای نیمه تراوا برای تصفیه آب میفرستد. در این محل می توانید شاهد آب خالص وبدون یون ها باشید. خاصیت اسمزی به گونه ای است که اگرغشای نیمه تراوا در بین دو آب خالص و آب ناخالص قرار بگیرد در پایان به ما یک آب که از غلظت کمتر به غلظت بیشتر تبدیل می شوند، می دهد.

این عمل تا وقتی ادامه دارد که پتانسیل های شیمیایی در هر دو مسیر به یک صورت تبدیل شوند. در هنگام حالت تعادل میتوانید شاهد این باشید که اختلاف فشار بین غشاها برابر اختلاف فشار اسمزی می باشد.

هنگامی آب ممکن است دیگر جریان نداشته باشد که اختلاف فشار اسمزی به مواد غلیظ تر صورت پذیرد.اگر فشار صورت گرفته از فشار اسمزی بیشتر باشد جهت جریان آب عادی خواهد بود.

اسمزمعکوس چیست؟
اسمزمعکوس چیست؟

برای بالا بردن راندمان سیستم  اسمزمعکوس چه کارهایی باید انجام داد؟

در یک روش می توانید آبی را که از غشاها عبور دهید، به شکلی که نیترات ، مواد معدنی وهمچنین مواد شیمیایی مثل میکروارگانیسم ها را از آب موجود پاک سازی کند.در این عمل ممکن است به شکل نصف و یا بیشتر از نصف آب در پشت این غشا باقی بماند، که به این آب پسماند می گویند.

در برخی سیستم ها این پسماند را دور ریخته و در جای دیگر دوباره به چرخه سیستم برمی­گردانند. پسماند شامل نیمی و یا بیش نیمی از آب استفاده شده می باشد و اگر این آب باقی مانده به چرخه سیستم بازگردد باعث بهتر شدن راندمان سیستم می شود.

 

بهترین روش نمک زدایی از آب چه روشی است؟

برای نمک زدایی آب ها بهترین روش استفاده از روند اسمزمعکوس می باشد چرا که سیستم بسیار خوب و راحتی می باشد. این روش قابل کنترل است. در استفاده از این روش که برگرفته از سیستم پیشرفته تولید غشاهای پلیمری می باشد،بسیار کاربردی تر است.

اساس کار اسمزمعکوس چه می باشد؟

در مورد چگونگی کار اسمز معکوس باید خدمتتان عرض کنیم که برای رساندن حالت تعادل بین دو لوله ای که در لوله ی اولی دارای آب و نمک بوده و در لوله دومی آب خالص می باشد،این دو را به هم وصل می کنیم و هر دو لوله را در ارتفاع یکسان قرار می دهیم.

آب داخل لوله هم باید به یک اندازه باشد، یون های سدیم و کلراید را از لوله های آب و نمک به شکل نفوذ مولکولی به لوله آب خالی می فرستیم در این صورت می توانید شاهد به تعادل رسیدن آن ها باشید.

اساس کار اسمزمعکوس چه می باشد؟
اساس کار اسمزمعکوس چه می باشد؟

ولی در بین این دو لوله در حرکت آب یک غشا میگذاریم، در این هنگام فقط مولکول های آب عبور می کند و یون های نمک در پشت آن قرار می گیرند، در این صورت برای تعادل در غلظت آب می توانید لوله هایی که حاوی آب خالص بودن را با لوله ای که حاوی آب نمک است مخلوط کنید.در این صورت ارتفاع آب نمک بالا می آید و به شکل فشار مضاعف دیگر اجازه انتقال نمی دهد، این فشار ایجاد شده را فشار اسمزی می نامند.

عملکرد اسمز معکوس در دستگاه تصفیه آب و تصفیه آب به روش اسمز معکوس و اسمز در تصفیه فاضلاب شهری در مطالب یاد شده نکات مهمی وجود دارد که خواندن آنها خالی از لطف نیست.

اگر در رابطه ها اسمز چیزی نمیدانید با خواندن دستگاه تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس Ro و آب شیرین کن اسمز معکوس و اسمز مستقیم در تصفیه فاضلاب شهری و خرید پکیج تصفیه آب خانگی اسمز معکوس و دوره آموزشی اسمز معکوس این موضوعات به اندازه کافی اطلاعات بدست خواهید آورد

مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
 • تماس با ما :
 • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۸۲
 • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۸۹
 • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۹۷
 • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۵۱۴
 • ۰۹۱۲۳۰۳۳۸۶۸
 • ۰۹۱۲۸۸۹۳۷۶۸

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید