<"img src="https://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

موضوع این مطلب ازن ژنراتور است، امید است که برایتان مفید باشد.

گاز ازن چیست ؟

ازن مولکولی است که از سه اتم اکسیژن تشکیل شده، ازن پر قدرت ترین ضدعفونی کننده و اکسید کننده جهان است. گاز ازن ناپایدار است و هنگام اکسید شدن و ضدعفونی کردن تبدیل به اکسیژن می شود و به همین علت چیزی از آن باقی نمی ماند. و به همین دلیل است که ازن یه ضد عفونی کننده ارگانیک بشمار می رود.

مکانیزم اکسید زدایی ازن چگونه است ؟

بیشتر از یک قرن است که از ازن به عنوان ماده استرلیزه و ضد عفونی استفاده می شود. از ازن هم به صورت گاز هم به صورت محلول با هدف استرلیزه کننده قوی استفاده می شود. توسط ازن می توان خیلی از میکروارگانیسم‌ها که خطرناک و بیماری زا هستند مثل قارچ، ویروس و باکتری ها را از بین برد و ضدعفونی کرد.

ازن با سرعت بسیار بیشتر از کلر می تواند ضدعفونی کند به این صورت که سرعت محلول آن در آب ۳۰۰۰ برابر کلر است. در مقایسه با کلر ازن از PH آب تاثیر نمی گیرد و رنگ آب را نیز شفاف تر می سازد. با در نظر گرفتن اثرات زیست محیطی استرلیزه با ازن از خیلی روش ها منسب تر است.  از سال ۱۹۰۳ به بعد آب شهر پاریس با ازن ضدعفونی شده است.

دستگاه ازن ژنراتور

دستگاه ازن ژنراتور از اکسیژن هوا استفاره کرده و برای ضد عفونی ازن تولید می کند. اندازه این دستگاه با توجه به هدف ما و اندازه استخر یا مجموعه متفاوت است. برای معرفی دستگاه ازن ژنراتور می شود با قابلیت های این دستگاه آشنا می شویم.

این دستگاه قابلیت کنترل خروجی ازن از ۱۰٪ تا ۱۰۰ ٪ را داراست، در تولید ازن از تخلیه الکترونیکی استفاده می کند، به سیستم خنک کننده مجهز است، کیس و رنگ روی آن در برابر خوردگی مقاوم است، قطعات دستگاه در برابر ازن مقاوم هستند، مجهز به سیستم ضد حریق و محافظ جان است، از میکروپروسسور و سیستم کنترل High frequency inverter دیجیتال برخوردار است، به دلیل استفاده در محیط های مرطوب رو ی تجهیزات آن پوشش قوی غیر هادی استفاده شده .

مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *