<"img src="https://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

ازن زن کاتالیستی

در مقاله امروز می خواهیم به بررسی موضوع ازن زن کاتالیستی بپردازیم. آلودگی آب یکی از چالش های اصلی زیست محیطی انسان است. بنابراین، استفاده از روش های کنترل آلودگی در آب، یک زمینه تحقیق در حال رشد است.

در میان روش ها، ازن به علت پتانسیل اکسیداسیون بالا به طور گسترده ای مورد استفاده قرار گرفته است. با این حال، یکی از معضلات، وجود ترکیبات آلی مقاوم در برابر حرارت است که به طور جزئی اکسید می شوند و کانی سازی ناقص است.

روش های متعددی برای بهبود قدرت اکسیداسیون، کاهش زمان واکنش و افزایش درجه کانی سازی ازن مورد توجه قرار گرفته اند. در ادامه این مقاله باما  همرا باشید تا درباره ازن زن کاتالیستی با شما صحبت کنیم.

ازن زن کاتالیستی
ازن زن کاتالیستی

در این مقاله سعی می شود که به سوالات زیر پاسخ داده شود:

  • ازن زن کاتالیستی چه کاری انجام می دهد؟
  • نحوه عملکرد ازن زن کاتالیستی چگونه است؟
  • موارد استفاده ازن زن کاتالیستی چگونه است؟

ازن زن کاتالیستی چه کاری انجام می دهد؟

پاک کردن رنگها از بازمانده صنایع  یکی از کار هایی است که ازن زن ها به دوش دارد. که از مطالب مهم محیط زیست میباشد و جالب است که بدانید  در دوره های جدید از روش هایی برای پاک کردن رنگ ها استفاده میشود به روش این ازن زن،که توانسته اند نهایت بهره را از آن در این زمینه  ببرند.

نحوه عملکرد ازن زن کاتالیستی چگونه است؟

این ازن زن نیز مانند سایر ازن زن ها از عملکرد خاصی پیروی میکند .این عملکرد با استفاده از زئولیت کلینوپتیلولایت است که در ابتدا با مس مورد بررسی و اصلاح قرار میگیرد که در پاک کردن رنگ رادیو اکتیو ۱۹۸ از محلول آبی توانسته است کمک بسیاری کند.از این رو باعث تصفیه بهتر و سریع تری از آب خواهیم بود.

موارد استفاده ازن زن کاتالیستی چگونه است؟

این گونه است که در مرحله اول زئولیت با مس پاک میشود و سپس در مرحله دوم پارامترهای ph ،خالص بودن رنگ میزان کاتالیزور در هنگام برخورد با آن و میزان  رادیکال در مراحل اوزون زنی کاتالیستی پاک خواهند شد و رنگها مورد بررسی قرار می گیرد. و اینکه خصوصیات این ازن زن می توان به زیر مجموعه بودن آن در مجموعه های Sem, XRf ,BET, XRD اشاره کرد که ساخته شده اند.

پس از مراحل گفته شده نتیجه گیری بیان می‌کند که عملکرد پاک‌کردن‌رنگ افزایش پیدا می‌کند و با افزایش حجم رای از میزان ۱۰۰ به ۵۰۰ میلی گرم بر لیتر، کارایی و پاک کردن از ۹۲ درصد به ۶۸ درصد کاهش پیدا می‌کند و میزان تجزیه رنگ در روشن ازن زنی ساده ۲۰ درصد و در روش ازن زنی کاتالیستی ۴۵ درصد رو به افزایش است.

در نتیجه با استفاده از روش ازن زنی کاتالیستی هم هزینه ها کمتر می شود و هم در دسترس بودن زئولیت به عنوان کاتالیست و کمک برای اینها به پاک کردن آلاینده های محیط زیست حتما پیشنهاد داده میشود.

سایر ویژگی ها و موارد استفاده از ازن زن کاتالیستی:

در موارد دیگر از اون زنی کاتالیستی می‌توان به این موضوع اشاره کرد.

پودر سنگ مرمر از ضایعات کارگاه ها جمع آوری می شود و در مراحل پاکسازی با الک های معتبر استاندارد و در مراحل بعدی می توان تاثیر پارامتر ph را در کاتالیست و پتانسیل کارایی پودر سنگ مرمر به وسیله ازن زنی کاتالیستی مورد بررسی قرار داد و از مزایای استفاده از این ازن زن می توان به سرعت بخشی در فرایند تجزیه فنل و ترکیباتش اشاره کرد.

به طور خلاصه می توان گفت که آلودگی های موجود در محیط زیست به خصوص آب های آشامیدنی موجب به وجود آمدن بیماری هایی برای بشر می شود که جبران آن غیر ممکن است و همچنین در سال مقداری از این مواد سرطان زا مانند: پلاستیک – چرم و کاغذ به عنوان پساب اورده شده آب میباشند  که موجب  شده اند که تصفیه آب بسیار مشکل ساز شود .

که با استفاده از این ازن زن می‌توان به بالا رفتن سطح حذف این آلاینده ها اطمینان داشت و همچنین باعث پایین رفتن سموم موجود در طبیعت شوید.

ازن زن پروزون و دستگاه ازن زن prozone و ازن زنی فاضلاب و ازن زنی به آب و ازن زن استخر چیست این ۴ موضوع را ما برای شما در نظر گرفته ایم تا کاملا با بحث ازن زن آشنا شوید

در رابطه با ازن زن سخن بسیار است ولی ما سخنان بیشتر را در مقالات دیگر برای شما در نظر گرفته ایم مقالاتی مانند ازن زن استخر چیست و ازن زنی در تصفیه اب و ازن زنی چیست؟ و ازن زنی اب و ازن ژنراتور

مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *