<"img src="https://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

ازن زنی چیست؟

در این مقاله می خواهیم به بررسی این موضوع که ازن زنی چیست؟ و اینکه چه مزایایی می تواند داشته باشد با شما صحبت کنیم. اگر اطلاعات دقیقی در این زمینه ندارید به شما پیشنهاد می کنیم که تا انتهای این مطالب با ما باشید تا در این مورد به نتیجه مطلوب برسید.

ازن زنی چیست؟
ازن زنی چیست؟

در این مقاله سعی بر این است که به سوالات زیر پاسخ دهیم.

 • ازن زنی چیست؟
 • فرایند شکل گیری اکسیژن به ازن چگونه است؟
 • مزایای اولیه برای استفاده از ازن چیست؟
 • معایب ازن زن چیست؟

 

ازن زنی چیست؟

ازن زنی چیست؟
ازن زنی چیست؟

ازن یک گاز ناپایدار است که شامل سه اتم اکسیژن است، گاز به راحتی به اکسیژن منتقل می شود و در طی این انتقال یک اتم اکسیژن آزاد یا به فرم رادیکال آزاد وجود دارد. رادیکال اکسیژن آزاد بسیار واکنش پذیر و کوتاه مدت زندگی می کند، در شرایط عادی آن فقط برای میلی ثانیه زنده می ماند.

ازن دارای اثرات ضد عفونی بیشتری نسبت به باکتری ها و ویروس ها در مقایسه با کلرینگ است. علاوه بر این خواص اکسید کننده نیز می تواند غلظت آهن، منگنز، گوگرد را کاهش داده و مشکلات طعم و بو را کاهش یا حذف کند.

ذرات آلی و مواد شیمیایی از طریق انعقاد یا اکسیداسیون شیمیایی حذف می شوند. تصفیه آب ازن مؤثرترین روش تصفیه آب برای ریشه کن کردن سموم در جهان له حساب می آید

ازن زنی چیست؟
ازن زنی چیست؟

فرایند شکل گیری اکسیژن به ازن چگونه است؟

شکل گیری اکسیژن به ازن با استفاده از انرژی اتفاق می افتد. این فرآیند توسط یک میدان تخلیه الکتریکی مانند ژنراتورهای ازن از نوع CD (نوعی تخلیه کرونا از رعد و برق) و یا توسط اشعه ماوراء بنفش به عنوان ژنراتورهای ازن از نوع UV (شبیه سازی اشعه ماوراء بنفش از خورشید) انجام می شود.

علاوه بر این روش ها، ازن ممکن است از طریق واکنش های الکترولیتک و شیمیایی ساخته شود. به طور کلی سیستم نفوذی شامل عبور هوا خشک و تمیز از طریق تخلیه الکتریکی با ولتاژ بالا یعنی تخلیه کرونا است که باعث ایجاد غلظت حدود ۱ یا ۱۰،۰۰۰ میلی گرم در لیتر می شود. در درمان مقادیر کم زباله، اشعه ماوراء بنفش UV شایع است، در حالیکه  در سیستم های مقیاس بزرگ از تخلیه کرونا یا سایر روش های تولید ازن استفاده می کنند.

سپس آب خام از طریق یک گودال ونتوری عبور کرده که یک خلاء ایجاد می کند و گاز ازن را به آب می کشد یا سپس هوا از طریق آب تحت درمان قرار می گیرد. از آنجا که ازن با فلزات واکنش نشان می دهد تا اکسید های فلزی نامحلول را ایجاد کنند، پس از فیلتراسیون مورد نیاز است.

فرایند شکل گیری اکسیژن به ازن چگونه است؟
فرایند شکل گیری اکسیژن به ازن چگونه است؟

مزایای اولیه برای استفاده از ازن چیست؟

 1. ازن بر روی محدوده وسیعی ازPH اثر می گذارد و به سرعت با باکتری ها ، ویروس ها و پروتئوزا واکنش می دهد و خواص ژرمیتسید قوی تر و سپس کلرینگی دارد. قدرت اکسیداسیون بسیار قوی با زمان واکنش کوتاه دارد.
 2. فرایند تصفیه مواد شیمیایی را به آب اضافه نمی کند.
 3. ازن می تواند طیف گسترده ای از مشکلات معدنی، ارگانیک و میکروبیولوژیکی و مشکلات طعم و بو را از بین ببرد. عوامل میکروبیولوژیکی شامل باکتری ها، ویروس ها و پروتئوزا (مانند جیاردیا و کریپتوسپوریدیوم) هستند.

معایب ازن زن چیست؟

 1. تجهیزات و هزینه های عملیاتی بالا، تعمیر و نگهداری سیستم دشوار
 2. حاوی هیچ گونه باکتری یا ضدعفونی کننده برای مهار و یا جلوگیری از رشد دوباره نیست.
 3. این یک سیستم مستقل نیست و ازن نیترات، سدیم، سولفاتها، جامدات جامد محلول، کلرید و فلوراید را حذف نمیکند.
 4. ازن نمی تواند آب را نرم کند و یا زنگ زده یا کلسیم را حذف کند.
 5. ازن با آب کم مخزن سیستم کار نخواهد کرد.
 6. خطرات احتمالی آتش سوزی و مسائل مربوط به مسمومیت با ازن

ازن زنی در تصفیه اب و دستگاه ازن زن prozone و ازن زن پروزون و ازن زنی اب این موضوعات را ما برای شما گردآوری کرده ایم امیدواریم برای شما مفید واقع بشود

آیا کاملا بحث ازن زن را متوجه شدید یا به مطالب بیشتری احتیاج دارید؟ ما برای شما مطالب بیشتری مانند ازن ژنراتور و ازن زنی به آب و ازن زن استخر چیست و ازن زنی فاضلاب و ازن زن کاتالیستی برای شما آماده کرده ایم.

مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *