<"img src="https://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

امروز در خدمت شما هستیم با موضوع اجزای سپتیک تانک

سپتیک تانک

برای تصفیه فاضلاب به خصوص فاضلاب بهداشتی و انسانی راحت ترین و مناسب ترین کار استفاده از سپتیک تانک می باشد. مخزن سپتیک تانک ها برای تصفیه فاضلاب ها با کمک بیولوژیکی، ته نشین و شناورسازی امکان پذیر می باشد.

موارد استفاده از سپتیک تانک ها در واحدهای مسکونی و ویلایی، مجتمع های مسکونی و ادرای، کارگاه های عمرانی و ساختمانی، کارخانجات تولیدی و صنعتی، هتل ها، رستوران ها و… می باشد.

اجزای مهم در سپتیک تانک به شرح زیر می باشد:

سیستم ورودی فاضلاب

مخزن اولیه سپتینک تانک

دیوار جداکننده

مخزن زلال سازی

خروج تهویه

سیستم خروجی فاضلاب

اجزای مهم در هر کدام از سپتیک تانک ها سیستم ورودی فاضلاب از جمله لوله و بافل ورودی است، که مقدار زیادی از فضا رامخزن اولیه سپتیک تانک ها اشغال کرده اند و اصولا ۷۰ درصد از فضا کل سپتیک تانک مرتبط به همین قسمت می باشد.

قسمت بعدی درون سپتیک تانک ها زلال سازی می باشد که ۳۰ درصد از فضای کل آن را در بر گرفته و در این قسمت فاضلاب ها عاری از مواد قابل ته نشینی می باشند.

به دلیل وارد نشدن لجن ها به داخل مخزن زلال سازی از دیواره ی جداکننده ایی استفاده می شود. تمامی اجزای نام برده از سپتیک تانک شامل یک یا چندین تانک بتنی یا پلاستیکی می باشد که یکسر آن به لوله فاضلاب ورودی وصل است و دیگر سمت آن به میدان تخلیه سپتیک متصل می باشند. تمامی لوله های مرتبط بهم مانند حرف انگلیسی T می باشند، و کار آنها خارج کردن آب بدور از ذرات معلق است.

ساخت سپتیک تانک با دو مخزن صورت می گیرد که هر مخزن دارای پوشش می باشد، این دو مخزن با استفاده از دیواری از همدیگر جدا شده و با حفره هایی در اطراف مقطع بین کف وسقف مخزن جدا شده اند.

مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *