منو

آنتی اسکالانت

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
<"img src="https://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

آنتی اسکالانت

در این مقاله می خواهیم موضوع آنتی اسکالانت را مورد بررسی قرار دهیم.این مواد مانع رسوب و ته نشینی مواد دیگر می شوند،با ما همراه باشید تا پایان مقاله شاید پاسخگوی برخی از سوال های شما باشیم.

-درباره آنتی اسکالات چه می دانید؟

-درباره تاریخچه آنتی اسکالات ها چه می دانید؟

-استفاده از مواد آنتی اسکالانت چه کمکی در اقتصاد می تواند داشته باشد؟

-آنتی اسکالانت چیست؟

-چرا باید از آنتی اسکالانت استفاده کنید؟

آنتی اسکالانت
آنتی اسکالانت

درباره آنتی اسکالات چه می دانید؟

آنتی اسکالت ها موادی هستند که باعث می شوند مواد داخلی رسوب نشوند در اینجا ما سه روش را برای شما معرفی می کنیم:

Threshold inhibition(نگهداری در هنگام آستانه تشکیل رسوب):

در موادی که بسیار اشباع شده از نمکهای کم محلول این مواد می تواند از ابتدا مانع ته نشینی نمک های می شود.

Crystal modification(عوض وتغییر کریستال بوجود آمده):

این مواد می تواند ساختار کریستال را تغییر دهد و در آخر یک ته نشینی جدا از هم را شکل دهد.این مواد به گونه ای عمل می کند که وقتی کریستال ها درحال تشکیل شدن هستند البته با بار منفی، وقتی مواد آنتی اسکالات به این مواد اضافه می کنیم با بار مثبت مانع تشکیل و زیاد شدن کریستال ها می شوند.این مواد در داخل آب هنگامی که تبدیل به کریستال می شوند بیشتر به شکل بیضی دیده می شود.

درباره آنتی اسکالات چه می دانید؟
درباره آنتی اسکالات چه می دانید؟

Dispersipn(معلق کننده وجداکننده ها):

این مواد به گونه ای عمل می کند که به کریستال های موجود یک بار آنیونی بالایی می دهد و در ادامه باعث می شوند که کریستال ها پخش و معلق شوند.این مواد بارهای آنیونی ثابت در سطح ممبران را نیز از یکدیگر فاصله می دهد و مانع تشکیل کریستال می شود.

درباره تاریخچه آنتی اسکالت ها چه می دانید؟

این مواد در طول دو قرن برای اقتصاد بسیار مفید بوده است. امروزه مواد اولیه که در دسترس ما است موادی مخلوط از پلی اکریلاتها وپلی کربوکسیلاتها که وزن مولکولی متفاوتی دارند، م ی باشند.

به کمک بعضی از نرم افزارهای محاسباتی می توان قبل از تشکیل رسوب و یا ته نشینی آن را شناسایی کنید. این عمل بسیار به آنالیز کردن آب کمک می کند،به شکلی که نشان می دهد در سراسرRO چگونه رسوب تشکیل شده است و برای ازبین بردن آن از کدام مواد آنتی اسکارلانت باید استفاده کنیم.

درباره تاریخچه آنتی اسکالت ها چه می دانید؟
درباره تاریخچه آنتی اسکالت ها چه می دانید؟

استفاده از مواد آنتی اسکالانت چه کمکی در اقتصاد می تواند داشته باشد؟

برای جلوگیری از رسوب وته نشینی مواد از اسید می توان استفاده کرد ولی اسیدها اصلان اقتصادی نمی باشند چرا که قیمت بسیار بالایی دارند و همچنین برای نگه داری اسیدها تجهیزات مانیتورینگ احتیاج دارید. این مواد برای احیا کردن باید هزینه ی زیادی را صرف آن  کرد.

با استفاده از آنتی اسکالانتها می توانید هزینه استفاده را کمتر کنیم چرا که این مواد از اسیدها بسیار کم هزینه تر خواهد بود. مهمترین تفاوت قیمت این دو مواد در هزینه نگهداری آنها می باشد. برای نگهداری اسید ها باید تجهیزات پرهزینه ای را بپردازید ولی برای نگهداری آنتی اسکالانت ها تجهیزات ویژه ای احتیاج نیست.

آنتی اسکالانت چیست؟

موادی است که مانع رسوب وته نشینی در محلولهای بسیار اشباع می شوند. از پایه تشکیل دهنده این پلیمرها، آکریلیک اسید(Acrylic acid polymers)و همچنین ارگانوفسفات(Organophosphates) را می توان نام برد.

این مواد مانع تشکیل رسوب کربنات کلسیم در هنگام LSI ‘S&DSI مثبت و همچنین این مواد کنترل رسوب در مواد سولفات ها،فلوئورید،سیلیس و… می شود. این مواد مانع تشکیل رسوب بر روی ممبر ROدر سطح آب نیز می شود.

آنتی اسکالانت چیست؟
آنتی اسکالانت چیست؟

چرا باید از آنتی اسکالانت استفاده کنید؟

در هنگام استفاده از دستگاه اسمز معکوس هنگامی که آب وارد این دستگاه می شود ،دارای موادی مثل نمک ،محلولی از کلسیم ،منیزیم و املاح دیگر است.

با عبور این آب از دستگاه اسمزمعکوس ممکن است بر روی برخی قسمت های داخلی این دستگاه رسوب هایی را ایجاد کند،و رسوب و ته نشینی در این دستگاه باعث این می شود که عملکرد آن پایین بیاید. برای رفع این اتفاق ما از محلول های آنتی اسکالانت استفاده می کنیم چرا که این مواد مانع رسوب و ته نشینی می شوند.

مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
  • تماس با ما :
  • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۸۲
  • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۸۹
  • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۳۹۷
  • ۰۲۱-۶۶۱۲۴۵۱۴
  • ۰۹۱۲۳۰۳۳۸۶۸
  • ۰۹۱۲۸۸۹۳۷۶۸

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید