<"img src="https://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

هدف اصلی ما دراین مقاله این است که مطالب مربوطه به آشنایی با چربی گیر را بررسی کنیم و شما مخاطبان محترم را با آن آشنا کنیم.

قبل از هرچیزی بهتر است سوالات مربوط به این بخش را شرح دهیم و به هرکدام از آن ها بپردازیم:

 • چربی گیر چیست؟
 • چربی گیرها در چه جاهایی ضروریت دارند؟
 • نوع های مختلف چربی گیر را نام ببرید؟
 • چربی گیر ها از چه مزایایی برخوردار هستند؟
 • شیوه کار با چربی گیر را توضیح دهید؟
 • لگن های تعبیه شده در چربی گیر ها چگونه عمل می کنند؟

 

چربی گیر چیست؟

چربی گیرها به عنوان بخش مهم و ضروری تصفیه فاضلاب به شمار می آید که در صنعت تصفیه فاضلاب از اهمیت بالایی برخوردار هستند. یکی از موادهای آلوده کننده که در فاضلاب ها وجود دارد مربوط به روغن ها و چربی ها می باشد که باید حتما  قبل  از صاف کردن و پالایش کردن یا به طور کلی تصفیه کردن آن ها را از فاضلاب ها جداسازی کرد.

در بعضی مواقع ممکن است آلاینده های موجود در فاضلاب با  سختی زیادی مواجه باشند به همین منظور برای رفع این مشکل اجبار می شود که از دستگاه های چربی گیر استفاده شود.

شاید این سوال در ذهن شما رخ دهد که اگر این نوع آلاینده در فاضلاب ها وجود داشته باشد ممکن است با چه مشکلاتی مواجه شویم؟ در پاسخ به این سوال گفته می شود که  با بهره مند بودن فاضلاب ها از چربی ها و روغن ها موجب می شود محیط زیست با آلودگی مواجه شود و حتی باعث بسته شدن چاه های فاضلاب و.. شود.

 

چربی گیرها در چه جاهایی ضروریت دارند؟

یکی از بخش های مهمی که باید چربی گیر ها در آن مورد استفاده قرار گیرد مربوط به آشپزخانه ها می شود. چرا که فاضلاب های آشپزخانه  و حتی محیط هایی که مربوط به تالارها می شود از چرابی ها و روغن های زیادی برخوردار هستند حالت این چربی ها به صورت معلق بوده که اصطلاحا به آن ها امولوسیون گفته می شود. دستگاه های چربی گیری از دستگاه هایی به شمار می آید که می تواند به راحتی فاضلاب ها را تصفیه کند.

نوع های مختلف چربی گیر را نام ببرید؟

چربی گیرها از نوع های متفاوتی ساخته شده اند که هرکدام از آن ها دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشند. این نوع چربی گیر ها شامل موارد زیر هستند:

 • چربی گیر پلی اتلین
 • چربی گیر کامپوزیتی یا GRP
 • چربی گیر بتنی

 

چربی گیرها از چه مزایایی برخوردار هستند؟

 • از ورود چربی ها و روغن ها به داخل فاضلاب پیشگیری می کنند به طورکلی مانع ورود چربی ها و روغن ها می شود
 • تمامی آلودگی های موجود در فاضلاب ها را کاهش می دهند
 • از پر شدن چاه ها برای جذب چربی ها به شدت جلوگیری می کنند، بهتر است بگوییم که چربی گیرها همانند یک سبد آشغال گیر عمل می کنند.

شیوه کار با چربی گیر را توضیح دهید؟

چربی گیر ها از دو لگن متفاوت تشکیل شده است که فقط فاضلاب ها را تصفیه می کنند. کار با چربی گیرها دشوار نیست چرا که این دستگاه به راحتی می تواند تمامی عوامل آلوده کننده که از فاضلاب ها پایین می رود را جلوگیری کنند مانند چربی ها و دیگر مواد های جامد.

اگر برای اولین بار است که در رابطه با چربی گیر تحقیق می کنید ما به شما پیشنهاد می کنیم موضوعات زیر که در واقع مرتبط با بحث چربی گیر هستند را مطالعه کنید فروش فیلترچربی گیر و  خرید فیلتر چربی گیر  و مراکز تهیه غذا ملزم به نصب چربی گیر هستند و قیمت انواع چربی گیر های فاضلاب های صنعتی و چربی گیر فایبرگلاس آلمانی

لگن های تعبیه شده در چربی گیرها چگونه عمل می کنند؟

با توجه به مطالب گفته شده چربی گیر ها از دو نوع لگن به وجود آمده است که هر کدام از آن ها کارهای بخصوص خود را انجام می دهند. برای درک بهتر این موضوع به ویژگی های هر کدام از آن ها می پردازیم:

لگن اول :

هر موادی که از لوله فاضلاب ها پایین می رود ابتدا وارد قسمت سینک پایین آن می شود و سپس در آن جا پر می شوند بعد از جمع شدن، به حالت خنکی درمی آیند که این موضوع موجب سرد شدن و سفت شدن چربی ها می شود و بعد از آن به حالت جامد شکل گرفته و بر روی آب ها قرار می گیرند.

لگن دوم:

بعد از آنکه تمامی مراحل لگن اول انجام شد حال مواد قرار گرفته بر روی آب از کف لگن اول پراکنده و مجزا می شوند کف لگن اول دارای مایعی می باشد که این اختیار را می دهد وارد لگن دوم شود. در لگن دوم تمامی چربی ها و روغن ها به راحتی گرفته می شود.

*نکته قابل توجهی که باید به آن بپردازیم این است که حتما باید دستگاه چربی گیر بطور مکرر تمیز شود اگر به تمیزی آن توجهی نشود باعث می شود لوله های دستگاه گرفته  شود یا حتی موجب ترکیدگی گردد.

نتیجه گیری

با توجه به تمامی مطالب گفته شده در این مقاله می توانیم به این نتیجه برسیم که چربی گیرها نقش مهمی را برای فاضلاب ایفا می کنند و از اهمیت بالایی برای تصفیه سازی برخور دار هستند.

کلام آخر

امید واریم اطلاعات جدید و مفیدی را از این مقاله کسب کرده باشید.

چربی گیر. زیر سینکی رستوران و اشپزخانه و لزوم نصب چربی گیر در مراکز تهیه ی غذا و انواع چربی گیر ها از نظر ساختاری و چربی گیر پلی اتیلن  و چربی گیر صنعتی DAF مهاب و  این مطالب در واقع یک سری موضوع در رابطه و مرتبط با بحث چربی گیر هستند که ما برای شما آماده کرده ایم

از مهم ترین نکاتی که می توانیم در رابطه با بحث چربی گیر مطرح کنیم موضوعات زیر می باشند که با مطالعه آنها شما به درک بهتری نسبت به عملکرد چربی گیر ها خواهید رسید ما موضوعاتی برای شما آماده کرده ایم مانند قیمت انواع چربی گیر و تولید فیلتر چربی گیر و چربی گیر ۳ مرحله اي فايبرگالس FRP و چربی گیر صنعتی و چربی گیر رستوران و قیمت فیلتر چربی گیر و چربی گیر فاضلاب

 

از اینکه تا انتهای مقاله آشنایی با چربی گیر با ما همراه بودید متشکریم و امیدواریم از مقاله آشنایی با چربی گیر نهایت استفاده را برده باشید

مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *