<"img src="https://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

در این مقاله می خواهیم اطلاعاتی را در زمینه ی آشغالگیر مکانیکی در خدمت افراد مورد نیاز برای استفاده در کارخانه ها و مراکز صنعتی و بسیاری از زمینه های تولیدی و غیره است .

همان طور که می دانید آشغالگیر مکانیکی نوعی تکنولوژی مدرن و سیستمی فیزیکی است که ،در تصفیه خانه های متنوع و متفاوت کاربرد دارد .از این سیستم تصفیه در خانه ها برای تصفیه آب و فاضلاب استفاده می شود .

وظیفه ی اصلی و اساسی سیستم آشغالگیر مکانیکی از بین بردن، زباله ها و آشغال هایی که درقسمت ابتدایی و قسمت ورودی تصفیه خانه است می باشد .برای ادامه این مطالب و درک بیشتر درباره ی این موضوع به پاسخ سوالات ذکر شده لطفا توجه بفرمایید :

 • آشغالگیری چیست ؟
 • هدف و قصد آشغالگیرها را توضیح دهید ؟
 • چند نوع آشغالگیر وجود دارد ؟کارایی آن ها را توضیح دهید ؟
 • کلیات عملیات آشغالگیرهای مکانیکی را نام ببرید ؟
 • شرط کافی برای بالا بردن سطح فعالیت های آشغالگیر مکانیکی چیست ؟

 

 

آشغالگیری چیست ؟

برای حذف کردن جامدات و تمامی ذرات درشت مثل چوب و لاستیک و تمامی ذرات آشغال و پساب مضر و اضافی استفاده می شود .آشغالگیرها باعث می شوند که تمامی انواع دستگاه های پمپی  و  وسایل های فلزی و مکانیکی ازهر گونه رسوب و گرفتی حفظ شوند و مقاومت این گونه وسایل بالا رود.

هدف و قصد آشغالگیرها را توضیح دهید ؟

 

هدف اصلی از آشغالگیرها این است که با از بین بردن و حذف آشغال ها در قسمت های ورودی تصفیه خانه ها باعث می شود که این آشغال ها وارد واحد ها و قسمت های مختلف و تاسیسات نشود .

آشغالگیرها باتوجه به شرایط نوع تصفیه خانه ها به نوع های مختلف تصفیه می پردازند از جمله آشغالگیرهای دانه درشت و ریز است . از نظر نوع کارایی آشغالگیرها به دو دسته دستی و مکانیکی تقسیم می شوند .  آشغالگیر مکانیکی توسط چنگک های خاصی پاکیزه و تمیز می شود در حالی که آشغالگیر دستی به وسیله ی نوعی اپراتور تمیز می شود .

چند نوع آشغالگیر وجود دارد ؟کارایی آن ها را توضیح دهید ؟

 

آشغالگیر میله ای و آشغالگیر  سبدی

وظیفه ی آشغالگیر میله ای به این صورت است که در قسمت داخلی سیستم تصفیه کانال قرار گرفته است به صورتی که در میان میله ها قرار می گیرد و باعث حفظ پا کیزگی این قسمت می شود .

وظیفه ی آشغالگیر سبدی این است که حجمی از آب در ابتدا و شروع عمل تصفیه وارد سبدی که دارای شکل سوراخ های ریزی است می شود . آب ورودی وقتی از داخل سبد می گذرد همه ی  مواد اضافی و آشغال های درون آب را درون سبد باقی می گذارد در نتیجه این عمل باعث تصفیه و زلال شدن می شود.

نکته بسیار مهمی که باید توجه داشته باشیم این است که زمانی از آشغالگیر مکانیکی از نوع سبدی استفاده می شود که ،پساب ها و فاضلاب ها در قسمت پایین عمق زمین قرار گرفته باشند .

آشغالگیر میله ای و آشغالگیر  سبدی
آشغالگیر میله ای و آشغالگیر  سبدی

کلیات عملیات آشغالگیرهای مکانیکی را نام ببرید ؟

 

 • جمع آوری آشغال
 • منتقل کردن آشغال ها و پساب ها به قسمت خارجی کانال
 • منتقل کردن آشغال به قسمت های داخلی سبد سوراخی شکل
 • تکنولوژی مدرن سیستم شستشوی پساب ها و فاضلاب ها
 • تجزیه کردن آشغال ها به وسیله ی سیستم مدرن آشغال خورد کن .
 • جداکردن و بسته بندی آشغال ها و پساب های تجزیه شده .

 

شرط کافی برای بالا بردن سطح فعالیت های آشغالگیر مکانیکی چیست ؟

سیستم آشغالگیر مکانیکی باید این قابلیت را داشته باشد که دارای سیستم هایی با تکنولوژی بالا و دارای قابلیت اندازه گیری باشند تا بتواند میزان سطح کانال را با دقت بالا تخمین بزند .این عمل باعث می شود تا سطح سیستم تصفیه بالا برود .آشغالگیر مکانیکی باید دارای تکنولوژی و سیستم ترموستات باشد تا از یخ زدگی دستگاه مورد نظر جلوگیری کند .

شرط کافی برای بالا بردن سطح فعالیت های آشغالگیر مکانیکی چیست ؟
شرط کافی برای بالا بردن سطح فعالیت های آشغالگیر مکانیکی چیست ؟
مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *