<"img src="https://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

امروز با موضوع آب مقطر ساز با شما هستیم.

تصفیه آب در صنعت برای رسیدن به آب فوق خالص امری پیچیده است. برای عمل تقطیر دستگاه باید مواد را تحت حرارت قرار دهد در کندانسور بخاری که گرم شده خنک می شود که به حالت مایع تبدیل شود و سپس عصاره یامایع خالص (تغلیض یافته) توسط دریافت کننده جمع می شود. دستگاه های آب مقطر گیری از تکنیک های مختلف آزمایشگاهی استفاده می کنند.

این دستگاه قادر است مواد شیمیایی عالی و میکروارگانیسم ها ، مواد معدنی و فلزات آب را از بین ببرد. البته عمل تقطیر باعث میشود مواد مفیدی چون منیزیم وکلسیم آب هم حذف شود.

پیش تصفیه

با در نظر گرفتن منابع آبی که استفاده می کنیم و کیفیت آبی که مورد نظر ما هست، می توانیم از پیش تصفیه این دستگاه استفاده کرده و از فیلتر کربنی یا رسوب گیر در آن بهره ببریم.

تصفیه آب با فیلتر (RO)

آب مقطر ساز بر مبنای نیاز مصرف کننده طراحی می شود. به صورتی که می توان از چیدمان یا تعداد متفاوتی از غشای اسمز معکوس لب شور یا دریایی استفاده کرد که این طراحی از نیاز ما به کیفیت آب تاثیر می گیرد.

حذف یون ها

با توجه به هدف و نیاز ما از آب مقطر ساز این دستگاه می تواند دارای مجرای رزین کاتیونی یا آنیونی و یا اینکه از ستون های بستر مختلط باشد. اگر هدف ما از بین بردن کامل یون های آب باشد باید از ستون های رزینی استفاده کنیم.

گندزدایی آب

از آب مقطر در صنایع حساس و مهم پزشکی و دارویی استفاده می شود و آب مقطر مورد استفاده در آن ها نباید هیچ گونه میکروبی داشته باشد. این دستگاه با تاباندن اشعه فرابنفش باعث می شود ویروس ها ، باکتری ها و میکروارگانیسم ها به طور کامل از بین بروند.

ممنون که با ما همراه بودید ، امید است که این مطلب مفید بوده باشد.

مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *