<"img src="https://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

امروز در خدمت شما هستیم با معرفی آب شیرین کن دریایی

یکی از نیازهای انسانی برای ادامه بقا وجود آب های شیرین می باشد زیرا که آب شیرین برای انسان ها انسان ها و حیوانات و حتی گیاهان ضروری است.

امروزه برای رفع مشکلات کم آبی به ویژه در مناطق خشک از سیستم آب شیرین کن دریایی استفاده می کنند با توجه به اینکه بیش از ۷۰٪ سطح زمین را آب فرا گرفته است مقدار زیادی از این آب ها از حجم بالای نمک برخوردار است به عنوان این مشکل از آب شیرین کن دریایی استفاده میکنند تا به عنوان یک روش مناسب برای تامین آب های سالم و گوارا به مصرف کنندگان تحویل دهند.

آب شیرین کن دریایی

آب شیرین کن دریایی این توانایی را دارد تا آب دریاها را که دارای ید فراوان و آلودگی های متفاوتی است تصفیه کند و به عنوان آب قابل آشامیدن ارائه دهد. تکنولوژی اسمز معکوس از عوامل مهم نمک زدایی به آب دریاها می باشد.

فیلترهای این تکنولوژی قادر به حذف ۹۹ درصد املاح و ناخالصی های آب هستند، اما باید به این نکته توجه کرد که این موضوع به تنهایی  نمی تواند آب آشامیدن برای مصرف کنندگان تامین کند، سیستم های تصفیه آب شیرین کن دریا برعکس فیلترهای اسمز معکوس عمل می کنند.

حذف آلودگی

آب شیرین کن دریایی دریا یک روش موثر برای حذف آلودگی های بیولوژیکی آب، کلرزنی و … می باشد. سیستم تصفیه کننده آب شیرین کن دریایی طوری طراحی شده اند که از ورود هر گونه آلودگی میکروبی، جلبک و ذرات معلق آب جلوگیری می کند.

از مسائل دیگر طراحی آب شیرین کن دریایی که باید لحاظ نمود، انتخاب فشار مناسب پمپ طبقاتی  و پمپ ورودی می باشد. در واقع بهره برداری از دستگاه های آب شیرین کن دریایی باید سرویس و نگهداری و نگهداری به نحو  احسن صورت گیرد، موادی که در آب تزریق می شود باید بهترین کیفیت را داشته باشد و همین طور از طریق سیستم های آب شیرین کن دریایی فیلتر های میکروبی به موقع باز دید و تعویض شوند.

روش تقطیر (MED) و روش اسمز معکوس (Ro)

آب شیرین کن دریایی به چند صورت ساخت و تجهیز می گردد که مهم ترین آنها روش تقطیر (MED) و روش اسمز معکوس (Ro) می باشد. مزایای استفاده از آب شیرین کن دریایی به این شرح است که باعث شیرین سازی آب دریا برای مصارف آشامیدنی، شیرین سازی آب دریا برای مصارف صنعتی، شیرین سازی آب دریا در کمپ های موقت تامین آب شرب در دکل های نفتی و …

ویژگی های مهم آب شیرین کن دریایی:

استفاده از ممبران های TFC ویژه آب دریا، پرشر سل های FRP در دو قطر ۴و ۸ اینچ، در آب شیرین کن های دریایی از پمپ های فشار قوی از جنس Duplex استفاده  می کنند، استفاده از آب شیرین کن دریایی برای بدست آمدن انرژی های برق و … در نتیجه می توان گفت دستگاه آب شیرین کن دریایی نقش مهمی برای ایجاد آب های آشامیدنی بدون آلاینده را ایفا می کند.

 

مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *