<"img src="http://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

می خواهیم در این مقاله با چربی گیر صنعتی آشنا شویم .

چربی ها و روغن ها  موادی هستند که وقتی وارد محیط زیست می شوند باعث آسیب جدی به بوته ها ، سبزه ها و آب زیان ها شده  و بوی پوسیدگی و گندیدگی در محیط زیست ایجاد می کنند.

چربی ها و روغن ها به خاطر دارا بودن ترکیب پیچیده ،  توان هضم سریع دستگاه های رایج پاک سازی فاضلاب  ها را ندارند،  پس قبل از ورود به دستگاه های پاک سازی فاضلاب ، از جریان فاضلاب خارج شده و در جای مناسب به شکل بهداشتی دفن می شوند .

از کانون ها یا واحد های صنعتی به دلیل زیاد بودن چگالی چربی ها و روغن ها،  معیار های لازم برای تخلیه به مناظر ، چاه جذب ، دستگاه های پاک سازی فاضلاب و یا منبع های پذیرنده آب به خروجی فاضلاب را ندارند،  به همین دلیل باید از واحد های چربی گیر آسان استفاده کرد .

همچنین برای  تضاد چگالی چربی و روغن با آب ، می توان از این خاصیت استفاده کرد . در این روش طی مدت زمانی چربی ها و روغن ها روی آب می آیند،  که به شکل دستی یا ماشینی از سطح آب جمع آوری  می شوند.

برای جدا کردن انواع روغن ها، گریس و چربی ، از  مخزن های چربی گیرهای صنعتی آسان استفاده می شوند .  که از دیواره های جدا کننده درست شده اند و باعث  اوج گیری چربی ها و روغن ها خواهند شد .

از این دستگاه ها در مهمان خانه ها و مرکز های تفریحی ،  کار خانه های صنعتی و مکانیکی ها و صنایع لبنیاتی استفاده می شوند . جنس این مخزن ها به نوع فاضلاب ورودی،  آب و هوای ناحیه و قرار گرفتن مخزن (روی زمین ) بستگی دارند .

 

دستگاه های چربی گیر صنعتی چه مزایایی دارد ؟

۱ .  خرج ساخت و نصب و راه اندازی آن کم می باشد

۲ . هزینه حفاظت و ترمیم آن کم است

۳ . به لوازم متحرک و توان بالایی نیاز ندارند

۴ . برای حذف کردن چربی و روغن های آزاد مناسب هستند

۵ . برای هر عمقی با توجه به پروژه قابل نصب می باشند

* یک چربی گیر صنعتی به اسم DAF ساخته شده است . این سیستم می توان انواع چربی های سخت و حل شده  را در فاضلاب جدا کنند.

چند مورد از مزایای چربی گیر صنعتی DAF را نام ببرید؟

۱ . خرج ساخت آن کم است و به زمان کمتری احتیاج دارد .

۲ . می توان مواد ته نشین شده و مواد کم وزن با کمک این سیستم جدا کرد .

۳ . چگالی مواد شناور از مواد ته نشین شده بیشتر می باشد ،  پس می توان به آسانی جمع آوری کرد .

۴ . در این روش بوی نا خوشایند خیلی کمی تولید می شود .

فرآیند ایجاد فاضلاب چرب در آشپزخانه و مهمان خانه ها و حذف روغن از آب :

یکی از منبع های مهم پختن غذا از روغن های گیاهی و حیوانی می باشند . هنگام پختن غذا مواردی مثل شستن ظرف ها ،  آب کشی غذا های چرب  و برنج ها ، کف شویی  آشپز خانه باعث می شود حجم زیادی از فاضلاب چرب ایجاد کنند .

استفاده از چربی گیر آشپزخانه جهت حذف چربی از فاضلاب :

برای جدا کردن ذرات چرب و روغنی،  از فاضلاب های آشپز خانه ها و مهمان خانه ها باید پیش از وصل این فاضلاب به کانال اصلی و یا خالی کردن به چاه باید از یک واحد چربی گیر استفاده کنند .  یک چرب گیر به نام فایبر گلاس وجود دارد که کاربرد آن ساده ، و هزینه ی آن خیلی کم می باشد .

مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *