چربیگیر فاضلاب

چربیگیر فاضلاب
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

چربیگیر فاضلاب

چربی گیر یک واحد برای پیش تصفیه فاضلاب خروجی از سینک ها و آشپزخانه ها و رستوران ها می باشد. امروزه در بسیاری از رستوران ها و واحد های پخت و پز غذا می بینیم که چربی های حاصل از پخت و پز و طبخ غذا ها و یا حاصل از شستشوی ظروف مصرفی مستقیما به سمت فاضلاب هدایت می شوند. در ظاهر هیچ مشکلی پدید نمی آید و همه چیز عادی به نظر می رسد و لی با گذشت زمان و دفع مکرر چربی ها به داخل فاضلاب ، چربی ها در داخل لوله های فاضلاب با توجه به ساختاری که دارا می باشند به همدیگر چسبیده و رفته رفته به شکل توده ی بزرگ چربی شده و باعث گرفتگی شبکه فاضلاب و طغیان و بازگشت فاضلاب به داخل ساختمان و آلودگی آن می شود.

استفاده از چربی گیر از لحاظ اقتصادی و بهداشتی مناسب ترین راه برای جمع آوری چربی ها از فاضلاب برای کارفرمایان و صاحبان رستوران ها و فست فود ها برای جلوگیری از گرفتگی لوله ها می باشد. چربی گیر های تولیدی شرکت کمپ در دو نوع فایبر گلس و پلی اتیلنی در ابعاد و اندازه های گونا گون از  0.5  متر مکعب تا  30    متر مکعب ، مناسب برای تمامی رستوران ها و واحد های پخت و پز غذا می باشند. چربی گیر های تولیدی شرکت کمپ از اجزای مختلفی چون “ورودی فاضلاب – سبد آشغال گیر – پکینگ – خروجی فاضلاب عاری از چربی” تشکیل شده می باشند.

طریقه ی نصب چربی گیر نیز چنین می باشد که دستگاه را در داخل زمین (داخل دیواره ی محافظ ساخته شده از آجر و یا سیمان چون نباید به دیواره های چربی گیر مستقیما فشاری وارد شود.) و در مسیر لوله های فاضلاب قرار می دهند و لوله ها را به چربی گیر وصل کرده و استفاده می کنیم. حال شاید این سوال در ذهنتان بوجود بیاید که چربی ها را چگونه از دستگاه خارج کنیم؟ برای این کار باید در هر 3 یا 4 روز یکبار از از قسمتی که برای خارج کردن چربی تعبیه شده از روی آب جمع آوری میکنیم و یا می توان با بکارگیری یک مخزن جداگانه و هدایت چربی از به سمت مخزن آن را از چربی گیر خارج نمود.


برچسب ها: , ,

گروهها : مقالات تخصصی

Visit Us On FacebookVisit Us On TwitterVisit Us On Google PlusVisit Us On PinterestVisit Us On YoutubeVisit Us On LinkedinCheck Our Feed
ما را دنبال کنید