<"img src="http://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

امروز در خدمت شما هستیم با موضوع لزوم نصب چربی گیر در مراکز تهیه ی غذا

ما در این مقاله به لزوم نصب چربی گیر در مراکز غذایی می پردازیم، این مقاله کاربرد و مزایای چربی گیر را برای شما بازگو میکند. یکی از عوامل آلوده کننده در فاضلاب های متفاوت، وجود لیپید و روغن های موجود در پساب ها می باشد.

در بیشتر مواقع چگالی این نوع لیپید ها به حدی زیاد است که فرد برای کاهش مواد آلوده کننده مجبور به استفاده از یک یگان، چربی گیر میشود.

 

برای جلوگیری از به وجود آمدن مشکلات بیشتر چه راه حلی وجود دارد؟

چربی گیر چه کاربردی دارد؟

چرا چربی گیر دوست دار محیط زیست است؟

چربی گیرچگونه ابزاری است؟

مزایای نصب چربی گیر چیست؟

ظرفیت چربی گیر ها به چه شکلی است؟

در ادامه ی این مقاله به این پرسش ها پاسخ می دهیم. با ما همراه باشید.

 

 

  • برای جلوگیری از به وجود آمدن مشکلات بیشتر چه راه حلی وجود دارد؟

برای ممانعت از پیدایش دشواری ها مثل آلودگی زیستگاه، انسداد چاه و بسته شدن لوله و….به کارگیری از نصب چربی گیر توصیه میشود.

لازم به ذکر است که شیوه های متمایز در زدایش روغن وچربی از فاضلاب ها معرفی می شود، که به صرفه ترین و از نظر مالی کم هزینه ترین شیوه می باشد.

  • چربی گیر چه کاربردی دارد؟

در پساب های مراکز تهیه ی غذا، سالن های ضیافت و پذیرایی و تمام امکان صنعتی چربی به صورت معلق در لوله ها باقی می ماند وگردآوری چربی ها باعث انسداد لوله های فاضلاب میشود وبرای رهایی از این دشواری ها نصب چربی گیر پیشنهاد می شود، چراکه نصب چربی گیر باعث تفکیک لیپید ها ی آمیخته به هم می شود.

  • چرا چربی گیر دوست دار محیط زیست است؟

چربی گیر را به منظور بهینه کردن عملکرد تصفیه در آخرین مرحله استفاده میکنند و همچنین موجب ممانعت از خسارت زیست محیطی میشود و با نهادن یا دخول چربی های خوراکی یا صنعتی به گرداب پساب ها موجب بهبود تصفیه ی آب و لوله فاضلاب ها می شود.

  • چربی گیرچگونه ابزاری است؟

چربی گیر ابزاری است برای تفکیک لیپیدها  و روغن های به وجود آمده ناشی از تمام مراکز صنعتی و ضیافتی، پیش از ورود به گودال های پساب، طرح ریزی و پیاده سازی می شود، که از مهم ترین و اساسی ترین مشکلات، گردآوری لیپیدها و روغن ها در ابزار های زهکشی و گودال ها می باشد که با نصب این ابزار این دشواری اساسی برطرف می شود.

  • مزایای نصب چربی گیر چیست؟

  1. از دخول روغن و لیپید های مضاعف و مضر برای محیط زیست پیشگیری می کند.
  2. هنگام ورود روغن و لیپید به گودال های جاذب، موجب معلق ماندن ذرات شامل زباله های ریز مثل برنج و درب نوشابه و…می شود، همچنین سبب مسدود شدن لوله ها می شود ولی با نصب ابزار چربی گیر از این اتفاق پیشگیری می شود.
  3. به حداقل رساندن آلاینده ها برای دخول به پالایش خانه.

 

  • ظرفیت چربی گیر ها به چه شکلی است؟

ظرفیت چربی گیر ها باید طوری محاسبه شود که دوره جای مانده لازم را برای تفکیک لیپید ها و روغن از پساب میسر سازد (مانند زمان لازم برای صرف غذا خوردن).

استفاده از این شیوه بسیار به صرفه و از لحاظ مالی و اقتصادی باصرفه تر است چون این شیوه گونه ای فیزیکی است و هیچ نیازی به تجهیزات و ابزار الکترومکانیکی نیست.

همان گونه که روغن و لیپید از لحاظ چگالی و حجم سبک تر از آب است و در حدود ۱۰ گرم بر سانتی مترمکعب می باشد، در این صورت این ذرات در لوله شناور می شوند وبه سطح پساب می آید. برای بالا آوردن این ذرات به سطح پساب کافیست یک مکان آرام و بدون تنش و اغتشاش را محیا کرد.

پساب خروجی از ساختمان به حفاظ چربی گیر ورود می کند و آنگاه از آشغال گیر عبور کرده و همه ی ذرات کوچک وبزرگ از آن تفکیک می شوند و بعد از آن به وسیله ی دستگاه چربی گیر میزان آلاینده های دارای لیپید کاهش میابد.

این لیپید ها به شکل لایه لایه و معلق بر روی سطح آب می آید و لوله های فاضلاب بدون هیچ گونه لیپید و روغنی می باشد و در نهایت از قسمت خروجی این ابزار خارج می شود در این حالت پساب آماده ی پاک سازی می باشد.

 

مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *