<"img src="http://campkrupp.net/wp-content/uploads/2019/04/1.jpg>

در مقاله زیر به موضوع فیلتر کربنی پیپ خواهیم پرداخت. پیپ نیز مانند سایر دخانیات و ادوات وابسته در میان مستعملان دخانیات، متداول می باشد. پیپ دارای فیلتر های متنوعی است که فیلتر کربنی یکی از انواع ان است. این فیلتر  یکبار مصرف است و به وفور در بازار به فروش می رسد.قسمت بالایی این فیلتر  ف از جنس سرامیک است تا مقاومت بالایی نسبت به حرارت داشته باشد.

در مقاله زیر به سوالاتی در رابطه با فیلتر کربن پیپ پاسخ داده خواهد شد که به شرح زیر است:

 1. فیلتر کربنی پیپ چیست؟
 2. فیلتر کربنی پیپ از چه جنسی است؟
 3. سیلکا ژل چیست و کاربرد آن در فیلتر کربنی پیپ چیست؟
 4. انواع فیلتر های پیپ موجود در بازار کدامند؟
 5. فیلتر های پیپ موجود در بازار به چند گروه تقسیم می شوند؟
 6. فیلتر پیپ کربنی در کدام دسته از فیلترها قرار می گیرد
 7. تاثیر فیلتر پیپ کربنی در فیلترینگ به چه صورت است؟
 8. آیا فیلتر کربنی پیپ تاثیری در کاهش مضرات نیکوتین دارد؟
 9. فیلتر کربنی پیپ چیست؟

انواع مختلفی از فیلتر پیپ در بازار موجود می باشد. فیلتر ۹ میلی متری در دو نوع کربنی و بالسا رایج می باشد. استفاده از این نوع فیلتر بسیار رایج تر از انواع دیگر می باشد. هر نوع فیلتر پیپی طعم مخصوص به خود را دارد. طعم فیلتر کربنی پیپ نیز متفاوت است و طرفداران خود را دارد.

۲٫فیلترکربن پیپ از چه جنسی است؟

همانطور که از نام فیلتر کربنی پیپ پیداست،کربن جز مواد تشکیل دهنده آن است. فیلتر کربن پیپ از کربن، کاغذ، سرامیک (مورد استفاده در سر فیلتر)، پلاستیک و جوهر چاپ ساخته می شود.

2.فیلترکربن پیپ از چه جنسی است؟
2.فیلترکربن پیپ از چه جنسی است؟
 1. سیلکا ژل چیست و کاربرد آن در فیلتر کربنی پیپ چیست؟

انچه درعام دود تلقی می شود عبارت از سوختن توتون با صدها نوع ذرات دیگر می باشد. بخش عمده ای از این ذرات رسوب می باشند. کمپانی های تولید فیلتر کربنی پیپ برای حذف این ذرات با مزیت عدم تغییر طعم توتون از سیلکا ژل مخصوص دنیکوتیا استفاده می کنند.

 1. انواع فیلتر های پیپ موجود در بازار کدامند؟

 2. فیلتر ۹ میلی متری کربنی/ بالسا
 3. فیلتر ۶ میلی متری
 4. فیلتر کاغذ
 5. فیلتر سوزنی
 1. انواع فیلتر های پیپ موجود در بازار کدامند؟
  انواع فیلتر های پیپ موجود در بازار کدامند؟

  فیلتر های پیپ موجود در بازار به چند گروه تقسیم می شوند؟

 2. فیلتر های درون گذر
 3. فیلتر های جذبی
 4. فیلتر های تراکمی
 5. فیلتر پیپ کربنی در کدام دسته از فیلترها قرار می گیرد؟

فیلتر کربنی پیپ در گروه درون گذر قرار می گیرند. این نوع فیلتر  در انواع ۶ و ۹ میلی متری هستند که محتوی کربن فعال می باشند.

 1. تاثیر فیلتر پیپ کربنی در فیلترینگ به چه صورت است؟

تاثیر فیلتر کربنی بیشتر بر روی ذرات معلق و تا حدی مرئی موجود در دود حاصل از سوختن توتون می باشد. به این شکل که با عبور دود از فیلتر کربنی پیپ که محتوی مواد مختص به خود است، قسمتی از ذرات معلق و خاکستر و تا حد زیادی نیکوتین موجود در دود جذب فیلتر پیپ می شود.

 1. آیا فیلتر کربنی پیپ تاثیری در کاهش مضرات نیکوتین دارد؟

پاسخ بلی است. اما از آنجا که کربن جاذبی بسیارقوی است تقریبا نیم بیشتر طعم و اسانس توتون مصرفی را جذب می کند. به همین جهت ،بسیاری از پیپ کشان حرفه ای اعتقادی به پیپ ندارند.

نکته حائز اهمیت این است که با وجود فیلتر ،چون نیکوتین و حس رضایتمندی استعمال کننده ارضا نمیشود؛ تعداد دفعات کشیدن بالا رفته و این موضوع خود مضرات فراوانی دارد.

آنچه از نظر گرامیتان گذشت مقاله ای در مورد فیلتر کربنی پیپ بود. با توجه به روی آوردن روز افزون انسان ها به دخانیات ، و از جمله پیپ مبحث کاربرد فیلتر پررنگ تر می شود. فیلتر کربن بخاطر دارا بودن کربن فعال ، انتخابی مناسب می باشد. سلامت باشید.

آنچه از نظر گرامیتان گذشت مقاله ای در مورد فیلتر کربنی پیپ بود. با توجه به روی آوردن روز افزون انسان ها به دخانیات ، و از جمله پیپ مبحث کاربرد فیلتر پررنگ تر می شود. فیلتر کربن بخاطر دارا بودن کربن فعال ، انتخابی مناسب می باشد. سلامت باشید.

مشاوره
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *