روش های جداسازی چربی

روش های جداسازی چربی
3 votes, 1.00 avg. rating (33% score)
روش های جداسازی چربیReviewed by Admin on Apr 18Rating: 1

روش های جداسازی چربی

امروزه برای جداسازی چربی از فاضلاب روش های متفاوتی وجود دارد که هر یک برای مواردی خاص بکار برده می شود و دارای معایب و مزایای خاص خود می باشد. روش و سیستمی مناسب میباشد که علاوه بر راندمان بالا دارای مصرف انرژی کمتری باشد و هزینه نگه داری آن کم و راهبری آن آسان باشد.

انواع روش های متداول

  1. جداسازی با استفاده از هوای محلول
  2. جداسازی ثقلی
  3. جداسازی ثقلی بهبود یافته

سيستم هاي شناورسازي با هواي محلول ( DAF )

در اين سيستم، شناورسازي در ابتدا توسط حل شدن هوا به داخل فاضلاب يا بخشي از فاضلاب تصفيه شده خروجي روي مي دهد.

اين عمليات در طي فشار بالا و در تانک هاي فشرده ساز يا تانک هاي نگهدارنده صورت مي گيرد. سپس با کاهش فشار تا فشار جو و توسط شير فشار شکن، حباب هاي تانک در حين خوراک دهي به تانک شناورساز شکل گرفته و بالا مي آيند.

سیستم DAF یا شناورسازی با هوای محلول یکی از فرآیندهای جداسازی مواد روغنی و ذرات و مواد شناوری است که دانسیته ای نزدیک به آب دارند. در این روش هوای فشرده با فشاری در حدود bar 6 در پساب روغنی حل می گردد.

طبق قانون هنری میزان حلالیت گاز در مایع در فشارهای بالاتر، بیشتر می گردد. پس از انجام فرآیند انحلال گاز، پساب یکباره در فشار محیط رها می شود که نتیجه ی آن خروج گازهای حل شده در فشار بالا، از توده ی سیال به صورت حباب های ریز می باشد.


برچسب ها: , , , , , , ,

گروهها : مقالات تخصصی

Visit Us On FacebookVisit Us On TwitterVisit Us On Google PlusVisit Us On PinterestVisit Us On YoutubeVisit Us On LinkedinCheck Our Feed
ما را دنبال کنید