روش سالمسازی سبزیجات

روش سالمسازی سبزیجات Reviewed by Admin on Apr 16Rating:

روش سالمسازی سبزیجات

روش سالمسازی سبزیجات روش سالمسازی سبزیجات
 
روش سالمسازی سبزیجات : برای جلوگیری از مبتلا شدن به انگلها و یا بیماریهای روده ای حتما" سبزیجاتی را که می خواهیم بصورت خام مصرف نماییم بایستی به طریق زیر سالم سازی نموده و بعد مصرف نماییم :
مرحله ۱ –   پاکسازی  :  ابتدا سبزیجات را بخوبی پاک کرده و با آب تمیز شستشو می دهیم تا مواد زائد و گل و لای آن برطرف گردد .
مرحله ۲ – انگل زدایی :   بعد از پاکسازی سبزیجات ،  یک ظرف ۵ لیتری را پر از آب کنید و بعد به ازای هر لیتر آب ۳ تا ۵ قطره مایع ظرفشویی داخل آن بریزید و هم بزنید . سپس سبزیجات را داخل کفاب قرار دهید و بعد از ۵ دقیقه سبزی را از داخل کفاب خارج کرده و با آب سالم کاملا" شستشو دهید تا تخم انگل ها و باقیمانده مایع ظرفشویی از آنها جدا شوند
مرحله ۳ –  گندزدایی : برای ضدعفونی و از بین بردن میکروب ها ، یک گرم ( نصف قاشق چایخوری ) پودر پرکلرین ۷۰ درصد را در ظرف ۵ لیتری پر از آب ریخته ، کاملا" حل کنید تا محلول گندزدایی کننده بدست آید . سپس سبزی انگل زدایی شده را برای ۵ دقیقه در این محلول قرار دهید تا میکروب های آن از بین بروند .
اگر پودر پرکلرین در دسترس نباشد می توانید از هر ماده گندزدایی کننده مجاز دیگری که در داروخانه ها و مغازه ها وجود دارد طبق دستور عمل مصرف آن استفاده کنید .
مرحله ۴ –  شستشو :  سبزی ضدعفونی شده را مجددا" با آب سالم بشویید تا باقیمانده کلر از آن جدا شود و سپس مصرف نمایید .

  دانلود فایل روش سالمسازی سبزیجات    
 
سایت کمپ کروپ 

در تاریخ : ۲۰۱۴-۰۴-۱۶ ۰۶:۰۴:۱۱

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *