تصفیه آب اسمز معکوس

تصفیه آب اسمز معکوس
4 votes, 4.75 avg. rating (90% score)
تصفیه آب اسمز معکوسReviewed by Admin on Mar 29Rating: 4.75

پس از سالها تلاش و آزمون و خطا در خصوص تصفیه آب، دانشمندان با ابداع روشی به نام اسمز معکوس و استفاده از فرایند اسمزی اقدام به تصفیه آب نمودند. در تصفیه آب به روش اسمز معکوس از یک غشا یا به اصطلاح ممبران نیمه تراوا استفاده نموده و ذرات بزرگ محلول در آب (TDS) از آب جدا شده و آب خالص تولید می گردد. از روش تصفیه آب با فرایند اسمز معکوس برای اولین بار در کشتی های باربری و مسافرتی قاره پیما که مجبور بودند ماه ها و بعضا سال ها در روی آب بمانند و نیاز به مصرف آب داشتند و با توجه به اینکه محل نگهداری آب مصرفی برای چنین مواقعی عملا حجم بسیار زیادی از کشتی را فرا می گرفت و نهایتا باعث کاهش حجم مفید مورد نیاز برای حمل بار بیشتر  و یا مسافر بیشتر می شد، لذا از فرایند اسمز معکوس برای تصفیه آب دریا که دارای ناخالصی و ذرات محلول زیادی است استفاده نمودند.

در روش تصفیه آب اسمز معکوس چهار گروه از مواد محلول در آب حذف میگردند که شامل مواد ذیل میباشند:

  1. آهن و فلزات شامل آرسنیک، آنتیموان، آلومینیوم، آهن، سرب، روی، سولفات و …
  2. ذرات شامل آزبست،
  3. حشره کش ها شامل آدرین، هپتاکلر، سفیدان، مفتاکلر و فنول
  4. مواد پرتوزا شامل رادیوم و اورانیوم

از روش تصفیه آب اسمز معکوس برای آب آشامیدنی و فر آیندهای صنعتی استفاده می گردد که در مقاله های بعدی در خصوص مراحل تصفیه آب اسمز معکوس و موارد استفاده از تصفیه آب اسمز معکوس و موارد استفاده از تصفیه آب اسمز معکوس توضیحات کامل ارائه خواهیم داد.

شرکت کمپ تولید کننده سپتیک تانک، چربی گیر، پکیج تصفیه فاضلاب، تصفیه آب، برج خنک کن، و فیلتر شنی و …

از صفحه محصولات ما دیدن فرمایید


برچسب ها: , , , , , , , , , ,

گروهها : مقالات تخصصی

Visit Us On FacebookVisit Us On TwitterVisit Us On Google PlusVisit Us On PinterestVisit Us On YoutubeVisit Us On LinkedinCheck Our Feed
ما را دنبال کنید