راه حلهای سنتی برای مبارزه با حیوانات موذی

راه حلهای سنتی برای مبارزه با حیوانات موذی Reviewed by Admin on Apr 16Rating:

راه حلهای سنتی برای مبارزه با حیوانات موذی

راه حلهای سنتی برای مبارزه با حیوانات موذی
راه حلهای سنتی برای مبارزه با حیوانات موذی
مورچه، ساس، خر مگس، سوسک قالی، سوسک آپارتمانی، کک، بید، و موریانه تنها تعداد انگشت شماری از حشرات موذی موجود در منازل هستند. در این بخش راه حل هایی برای رهایی از برخی مزاحم های داخلی منازل را به شما آموزش می دهیم. در صورت لزوم بکارگیری سموم شیمیایی همیشه با دقت و طبق دستور العمل شرکت سازنده از آنها استفاده کنید.

ورچه، ساس، خر مگس، سوسک قالی، سوسک آپارتمانی، کک، بید، و موریانه تنها تعداد انگشت شماری از حشرات موذی موجود در منازل هستند. در این بخش راه حل هایی برای رهایی از برخی مزاحم های داخلی منازل را به شما آموزش می دهیم. در صورت لزوم بکارگیری سموم شیمیایی همیشه با دقت و طبق دستور العمل شرکت سازنده از آنها استفاده کنید.

مورچه

نوعی از آنها روی زمین راه می روند و گونه ای دیگر پرواز می کنند. طول آنها ۳ الی ۴ میلی متر است و در فصل بهار و تابستان بیشتر آنها را می بینیم. هر چند ناقل بیماری خاصی نیستند اما دردسر ساز هستند. نوعی دیگری از مورچه ها هستند که به نام مورچه های اسبی معروف هستند. مورچه های اسبی ۲ میلیمتر بزرگتر از مورچه های معمولی هستند و رنگشان ته مایه قرمزی دارد. در زیر ساختمان لانه سازی می کنند و بیرون کردن و دستیابی به لانه آنها کار ساده ای نیست.

راه حل

مسیر ورودی لانه آنها را پیدا کنید و داخل آن آب جوش بریزید. بعد هم از پودر های حشره کش مخصوص مورچه ها استفاده کنید. برای پیدا کردن مکان ورودی لانه آنها باید برایشان طعمه بگذارید.

ساس

یک ساس بالغ قهوه ای است و ۳٫۵ میلیمتر طول دارد. آنها از خون انسان تغذیه می کنند و گاز سوزنی تیزی دارند که پوست انسان یا هر حیوان خون گرم دیگری را به راحتی سوراخ می کند. زمانیکه خون را مکید به داخل مخفیگاه خود می رود تا آنرا هضم کند. آنها گاهی در درزهای کاغذ دیواری و یا حتی شکاف مبلمان نیز لانه می کنند.

راه حل

ابتدا سعی کنید که ساس ها اصلاً وارد خانه شما نشوند. تخت خواب خود را همیشه تمیز نگه دارید و رو بالشی ها و ملافه هایتان را مرتباً تمیز کنید تا در وهله اول از یورش آنها به منزل خود جلوگیری بعمل آورید؛ اما زمانیکه آنها هجوم آوردند باید کل خانه را سم پاشی کنید.

خر مگس

مگس بزرگ وزوز کننده با بدن درخشان آبی متالیک که اندازه آن گاهی به ۶ تا ۱۲ میلی متر هم می رسد. آنها علاقه زیادی به گوشت مرده و هر چیز فاسد شدنی دارند. آنها به این ترتیب هم از ماده مورد نظر تغذیه می کنند و هم در داخل آن تخم ریزی می کنند. عموماً در اطراف فضولات، آشغال گوشت، کثافت و سطل زباله پیدا می شوند. بیماری ها را در هر مکانی که فرود آیند و بنشینند منتشر می سازند.

راه حل

سطل آشغال را مرتباً خالی کنید، آنرا تمیز نگه دارید، و هر چند وقت یکبار آنرا بشویید. همچنین آنرا در مکانی به درو از درب و پنجره قرار دهید تا مگس ها به درو‌ن خانه شما جذب نشوند. گوشت و سایر خوراکی های آبدار با در پوش نگهداری کنید. برای پنجره ها توری در نظر بگیرید تا وقتی آنها را باز می کنید خرمگس ها وارد خانه شما نشوند.

سوسک قالی

سوسک های فرش انواع مختلفی دارند. طولی به اندازه ۲ تا ۴ سانتی متر دارند. دارای خال های قهوه ای، کرم، و خاکستری هستند. لارو این حشره خیلی کوچک است و بدنش پوشیده از موهای قهوه ای است. در هنگام بلوغ می توانند پرواز کنند و در خارج از خانه نیز زندگی کنند و از آب و شیره دانه ها و گیاهان تغذیه کنند. گاهی اوقات تخم هایشان را در خانه های خالی پرندگان می گذارند، اما علاقه زیادی به تخم ریزی در پارچه، نمد، پشم، و کرک دارند به همین دلیل تخم ریزی در فرش را بیش از هر جای دیگری دوست دارند. زمانیکه لاروها از تخم بیرون می آیند در آن نقطه سوراخ ایجاد می کنند و به فرش آسیب می رسانند. وقتی متوجه سوراخ های گردی در داخل فرش شدید به احتمال زیاد با تعداد زیادی از این سوسک ها مواجه هستید.

راه حل

پشت بام خود را هر چند وقت یکبار آب و جارو کنید. خار و خاشاک را جارو کنید. فرش ها را مرتبا جارو برقی کنید. این کار را در مورد رومبلی ها نیز انجام دهید. اگر تعداد آنها زیاد بود حتما باید از حشره کش استفاده کنید.

سوسک آپارتمانی

سوسک های آپارتمانی خیلی بزرگ هستند. بدن بادامی و صاف دارند. از روی شاخک های بزرگ و حرکت های سریع و نامنظمشان به راحتی قابل تشخیص می باشند. بدن ۱۲ میلی متری آنها رنگ قهوه ای سوخته دارد. طول برخی از گونه های شرقی آنها به ۲۰ میلی متر هم می رسد و باور کنید که هیچ چیز در دنیا چندش آور تر از این سوسک ها نیست. آنها هر چیزی می خورند: گوشت، سبزیجات، میوه، نان، و حتی کاغذ و پر. محل اصلی زندگی آنها فاضلاب ها و مجراهای آب گرم است. آنها عاشق دریچه های مرطوب و شرجی هستند و معمولاً دور مجاری فاضلاب، و ظرفشویی و چاه حمام و دستشویی جمع می شوند. آب هوای گرم و مرطوب را ترجیح می دهند. اگر روی غذا ها بروند باعث ایجاد مسمومیت می شوند؛ پس از چند روز بوی بدی به غذا می دهند.

راه حل

از بین بردن این سوسک ها کار آسانی نیست، زیرا به راحتی دم به تله نمی دهند و به سختی می توان حشره کش را روی آنها اسپری کرد. اگر تعداد آنها در خانه زیاد باشد باید کل خانه را سم پاشی کنید. گاهی اوقات برای ریشه کن کردن کلی آنها باید کل طبقات آپارتمان را سم پاشی کنید.

کک

این حشره کوچک ۲ میلی متری از دو طرف صاف می شود و به خاطر پرش های ماهرانه اش شهرت زیادی دارد. دسته تخم های خود را در مو، پر، خز، و یا منافذ میزبان (انسان، حیوان و پرنده) می ریزد. کک های بالغ از خون تغذیه می کنند و جای گاز آنها خیلی دردناک می شود. کک ها به راحتی از حیوانات خانگی به انسان ها منتقل می شوند.

راه حل

اگر حیوان خانگی و به ویژه گربه دارید، آنرا تمیز نگه دارید و مرتباً او را حمام کنید. اسباب خوابی را که قبلاً در آنها کک دیده شده دور بیندازید و پاکیزگی را رعایت کنید.

بید

بیدها بیشتر در لباس ها خانه می کنند. بیدهای بالغ اصولاً بی آزارتر هستند، معمولاً در یک جا باقی می مانند، زیاد پرواز نمی کنند، و مکان تاریک را ترجیح می دهند. انواع ماده آنها در یک دوره ۷ تا ۱۴ روزه زندگی خود چیزی در حدود ۱۰۰ عدد تخم می گذارد. در هوای گرم تخم ها ظرف ۴ تا ۸ روز و در مکان های سرد تا ۳ هفته باز می شوند. لارو ۴۰ روز پیش از تنیدن شفیره به صورت غیر قابل باوری غذا می خورد. در مناطق گرمسیری برای ۸ تا ۱۰ روز و در جاهای سردتر ۴ هفته در بعد از شفیره در می آیند. این حشره در مکان خیلی سرد به سرعت می میرد.

این لارو بید است که به لباس های شما آسیب می رساند. یک کرم سفید ۱۲ میلی متری که سیری ناپذیر است، بیشتر تمایل به تغذیه از مواد پروتئینی دارد، و قابلیت غیر قابل انکاری در هضم کراتین دارد. کراتین به وفور در پارچه های پشمی، لباس های پوست و خز، چرم، پر، لبنیات و گوشت پیدا می شود. کراتین در مو و پوست و ناخن هم وجود دارد.

راه حل

اولین راه تمیز کردن قفسه ها و کمدهای ذخیره لباس است. همه محفظه ها را تمیز کنید و جاروبرقی بکشید.

موریانه

این حشرات ریز که شباهت زیادی به مورچه ها دارند، به بافت خانه آسیب می رسانند. اولین نشانه هجوم آنها مشاهده سوراخ های کوچک ۱ تا ۲ میلی متری روی سطوح چوبی است. موریانه یک حشره ۵ میلی متری است و ممکن است سالها بدون اینکه شما متوجه حضور آنها شوید در خانه شما لانه کرده باشد و شما ۴ تا ۵ سال بعد متوجه آنها بشوید.

راه حل

مبلمان و وسایل چوبی را تمیز نگه دارید. وقتی این حشرات به خانه شما حمله کنند چیزی جز سم پاشی جلوی آنها را نمی گیرد.
rn
rnمطالب مرتبط با موضوع بالا در سایت کمپ کروپ :
rn -کتاب کامل مبارزه با حشرات و حیوانات موذی(قابل نصب روی موبایل)   rn- مار گزیدگی rn- مبارزه با سوسکهای فاضلاب
rn – جوندگان و مبارزه با آنها rn- سوسک و راههای مبارزه با آنها rn- دانلود مبارزه با حشراتrn- آیین نامه شرکتهای سمپاشی بهداشت محیط rn- مبارزه با حشرات و جوندگان موذی rn – حشره کشهای اختصاصیrn- معرفی برخی از سموم حشره کش و کنه کش و علف کش rn – پاورپوینت مبارزه با ناقلین و حیوانات موذیrn- مگس خانگی rn- مبارزه با سوسک rn- موش‌ها  شناخت و روش مبارزه با آنها rn- سوسری ها  rn- پشه ها  rn- دستورالعمل نصب و نگهداری تله های حشره گیر نوری rn- راه حلهای سنتی برای مبارزه با حیوانات موذیrn- ازبین بردن حشرات موذی با روشهای ساده rn- ساس خون آشام شب های منازل ما ( دارکولای واقعی) rn- دنیای پشه خاکی rn- روش مبارزه با کک ها rn- مبارزه باموش ۲ rn- روش  مبارزه با حشرات موذی rn- پشه های آنوفل rn- مبارزه با حشرات و جوندگان موذی rn- اجرای دستورالعمل اتلاف سگهای ولگرد rn- نقش و جایگاه حشرات در انتقال بیماریها rn-سموم حشره کش موارد استفاده rn- معرفی برخی از سموم حشره کش و کنه کش و علف کش rn- نحوه انتقال بیماری توسط حشرات(فایل فلش) rn- گروه خانواده حشره کشهای کارباماتی  rn- آشنایی با نسل جدید آفت کشها rnنکات مهم در سمپاشی

در تاریخ : ۲۰۱۴-۰۴-۱۶ ۰۷:۰۴:۳۳

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *